1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Şehvetiye Tarikatı Pdf indir

Şehvetiye Tarikatı Pdf indir
0

Şehvetiye Tarikatı pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Şehvetiye Tarikatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Şehvetiye Tarikatı kitabı yazar İsmail Saymaz tarafından kaleme alınmıştır. Şehvetiye Tarikatı kitabı 13 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Şehvetiye Tarikatı kitabın Türkçe İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şehvetiye Tarikatı pdf oku, Şehvetiye Tarikatı PDF yandex, Şehvetiye Tarikatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şehvetiye Tarikatı PDF Oku

Günümüzde Türkiye’de otuz tarikat silsilesinin ve bunlara bağlı dört yüz civarında kolun, sekiz yüz civarında medresenin faaliyette olduğu tahmin ediliyor. Çoğu holdinge dönüşen tarikatlar büyük bir ekonomik sektör oluşturuyor. Hızla gelişen her sektörde olduğu gibi, bu alanda da kayıt dışı ve merdivenaltı ekonomi gelişiyor. Bireyin kurtuluşunun cemaat yoluyla gerçekleşeceğine dair kuvvetli bir inanç aşılanıyor. Merdivenaltı tarikat ve cemaatler, geleneksel tarikatların yöntem ve söylemlerini taklit ederken, bilgi kaynağı olarak ilham ve rüyaya, ispat olarak hurafe, rivayet, keramet ve hikâyelere başvuruyorlar. Müritler, çeşitli metotlarla ikna edilerek, ağırlıklı olarak ekonomik ve cinsel istismara maruz kalıyorlar.

İsmail Saymaz, ilkokul mezunu, Arapça ve Kur’an bilmeyen, hatta namaz ve oruç gibi ibadetleri yerine getirmeyen, bazılarının yüzlerce müridi olan, haklarında dava açılmış altı sahte şeyh vakasını inceliyor. Bir kısmının Kur’an kursu da işlettiği, tekke sahibi olduğu bu şeyhler, şehvet ile servet edinme arzusunun iç içe geçtiği bir dünya çapında, yüzlerce kadın ve erkeğin iradesini teslim alıyorlar. Haklarında şikâyet yahut ihbarda bulunulmadıkça, faaliyetlerini senelerca sürdürebiliyorlar. Esas olarak, devlet tarafından “gerçek şeyhlere” tanınmış resmî hoşgörüden, koruma zırhından ve dokunulmazlıktan yararlanıyorlar. Şehvetiye Tarikatı, kısa yoldan servet edinme hırsının ve bastırılmış cinsel arzuların dinî inançlar temelinde kışkırtılıp, kullanıldığı bir dünyaya ışık tutuyor.