Ders Kitapları

SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular Pdf indir

SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular pdf indir, Sınav Kitapları türünde kaleme alınan SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular kitap ile ilgili özet bilgiler. SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular kitabı yazar Şenol Babuşcu tarafından kaleme alınmıştır. SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular kitabı 192 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 19 x 27 ebatında olan SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular kitabın 1. Basım Akademi Consulting tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular pdf oku, SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular PDF yandex, SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

SEGEM Sınavına Hazırlık – Teknik Personel Yeterlilik Güncel Konu Anlatımı ve Çözümlü Sorular PDF Oku

Sigortacılık sektörü, ülkemizde dinamik ve kuvvetli mali yapısı ile her geçen sene büyümektedir. Türkiye, genç nüfus ve bu nüfusa karşın düşük sigortalılık oranı sebebiyle cazip pazar olma özelliği taşımaktadır. Sigorta şirketi sayıları ve branşları her geçen gün artarken, Türk toplumunun bu alanda daha da bilinçlenmesi; sigortacılığın sahip olduğu potansiyeli bir kez daha gözler önüne sermektedir. Sigortanın, ekonominin vazgeçilmez bir unsuru olduğu artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Bireylerin ve kurumların gelecekleriyle alakalı endişelerini azaltan sigorta; hem daha rahat kararlar alınmasını hem de daha uzun vadeli planlar yapılabilmesini olabilecek kılmaktadır.

Sigortacılık sektöründe çalışabilmek için gerekli belgelerin alınması gerekmektedir. Bunlardan bir diğeride Teknik Personel Yeterlilik Belgesi’dir. Sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerinin yalnızca teknik personel tarafından yapılması esastır. Yönetmelik çerçevesinde sigortacılık kapsamına alınan faaliyet kollarında, sigorta ürünü tanıtımı ve satışı yapacak bireylerin, Teknik Personel Yeterlilik Sınavına katılımı zorunludur. İlgili yönetmelik hükümleri gereği bireylerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Segem Konu Anlatımı kitabımız Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından yapılan Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’na yönelik olup, Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından açıklanan sınav konularına göre.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu