1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sayıların Gizemi Pdf indir

Sayıların Gizemi Pdf indir
0

Sayıların Gizemi pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Sayıların Gizemi kitap ile ilgili özet bilgiler. Sayıların Gizemi kitabı yazar Annemarie Schimmel tarafından kaleme alınmıştır. Sayıların Gizemi kitabı 2017 sayfadan oluşmakta olup 13X21 ile basılmıştır. 1. Basım ebatında olan Sayıların Gizemi kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sayıların Gizemi pdf oku, Sayıların Gizemi PDF yandex, Sayıların Gizemi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sayıların Gizemi PDF Oku

Hangi sayı dişi hangisi erildir? Ayın döngüleri neden bizi bu kadar etkiler? Şansımız daima seçtiğimiz sayılara mı bağlıdır? Yaradılışı anlamak için 1’i, evreni kavramak için önce 2’yi mi anlamak gerekir? Annemarie Schimmel bu kitabında, sayıların binlerce senedir yaşamımızın her köşesinde anlamlarını nasıl koruduklarını, farklı inançlarda, kültürlerde ve  coğrafyalarda arada bir batıl bir inanç, arada bir dini bir ritüel arada bir de bir şiir dizesi olarak karşımıza çıktığını hikâyeleriyle anlatıyor. Birdenbire her şeyin, her şeye nasıl gizlice bağlı olduğunu öğreneceksiniz.

 

“Sayıların gizemli tarihinde enfes bir kültürlerarası yolculuk. Bu harika araştırmayı bitirdiğinizde kendinizi göğün yedinci katında hissetmekle kalmayacaksınız, neden orada olduğunuzu da anlayacaksınız.”

-The New York Times-

 

“Harikulade bir araştırma, farklı kültürler içinde göz kamaştırıcı bir güç gösterisi.”

-Spectrum Review Supplement-