1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Savaşçı Yeşil Pdf indir

Savaşçı Yeşil Pdf indir
0

Savaşçı Yeşil pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Savaşçı Yeşil kitap ile ilgili özet bilgiler. Savaşçı Yeşil kitabı yazar Murat Yıldırım Cemalettin Emeç tarafından kaleme alınmıştır. Savaşçı Yeşil kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Savaşçı Yeşil kitabın Ciltsiz Yakın Plan Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Savaşçı Yeşil pdf oku, Savaşçı Yeşil PDF yandex, Savaşçı Yeşil PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Savaşçı Yeşil PDF Oku

Mahmut Yıldırım…

1974 senesinde katıldığı Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan sonra MİT’ten gelen davet mektubuyla istihbarat dünyasına adım atar. Yıllarca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör örgütleriyle yapılan karşılaşmada ismini açıklamar. 1996 senesinde, MİT tarafından Abdullah Öcalan’a suikast düzenlemek üzere Suriye’ye gönderilir. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce gizli operasyona katılır. Kasım 1996’da ortadan kaybolur. O günden sonra kendisinden haber alınamaz.
Yeşil…
1996 senesinde öldüğü iddia edilir ve derin devlet tartışmalarının başladığı günlerde kanun dışı bir çok olayın faili olarak gösterilir. Binbaşı Ahmet Cem Erveser’in öldürülmesi, Ömer Lütfi Topal’ın kaçırılması, Kürt Yazar Musa Anter’in infazı, haraç çeteleriyle bağlantıları, Gazi Mahallesindeki saldırılar…
Murat Yıldırım…
Mahmut Yıldırım’ın oğlu. Yeşil’in şimdiye kadar anlatmadığı hadiselerin perde arkasını, babasına iftira atıldığını ispatlamak için yazmaya başladı. Yıldırım’ın kaleminden çıkan satırlar; Ahmet Cem Ersever’den Mehmet Ağar’a, Korkut Eken’den Abdullah Çatlı’ya, derin devlet ile ilgili bilinenleri değişik bir bakış açısıyla gözler önüne çıkarıyor.

“Devletin iki kanunu mevcuttur: Bir: Devlet her zaman haklıdır. İki: Birinci kural her şartta geçerlidir.”
Türkiye’nin son otuz yılına damgasını vurmuş bir isim: Mahmut Yıldırım
Ve Türkiye’nin bu dönemini bambaşka kılan bir kod ad: Yeşil.

Devletin Savaşçısında, Mahmut Yıldırım’ın oğlu Murat Yıldırım, ilk kez sorulmaya cesaret edilen sorulara, ilk kez ve okuması cesaret isteyen yanıtlar veriyor:
• Mahmut Yıldırım nasıl bir zamandan geçerek Yeşil’e dönüştü?
• Ahmet Cem Ersever kimdir?
• Susurluk kazası gerçekte neyin sonucuydu?
• Suriye’de Abdullah Öcalan’a tertip edilen suikastlerin en gizli ayrıntı kısmını kimler biliyordu?
• Kürt işadamları nasıl infaz edildi?
• İtirafçılar nasıl devşirilirdi?
• Hizbullah – PKK ve Devletin ilişkisi ne kadar derinlere iniyor?
• Yeşil hayatta mı?