Edebiyat Kitapları

Savaş ve Barış-2 Cilt Takım Pdf indir

Savaş ve Barış-2 Cilt Takım pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Savaş ve Barış-2 Cilt Takım kitap ile ilgili özet bilgiler. Savaş ve Barış-2 Cilt Takım kitabı yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınmıştır. Savaş ve Barış-2 Cilt Takım kitabı 12,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Savaş ve Barış-2 Cilt Takım kitabın Can Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Savaş ve Barış-2 Cilt Takım pdf oku, Savaş ve Barış-2 Cilt Takım PDF yandex, Savaş ve Barış-2 Cilt Takım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Savaş ve Barış-2 Cilt Takım PDF Oku

Savaş ve Barış, “klasik” dendiğinde akla gelen ilk kitaplardan. Napoléon’un Rusya’yı işgalini anlatan dev bir savaş romanı, bunun yanı sıra bir Rusya panoraması. 1800’lerin ortalarında Rusya’nın içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik koşullar, kentlerde, köy ve kasabalarda, büyük çiftliklerde sürdürülen hayat, dönemin ileri gelen kişilikleri, saray yaşamı, özellikle üst sınıf ustaca çiziliyor.

Tolstoy, birinci cildin önsözünde Savaş ve Barış’ı yazarken hissettiklerini, yaptığı zorlu çalışmaları ve romanın geçirdiği aşamaları anlatıyor. Bu metinler, özellikle bu dev romana yazarının gözünden, daha yakında zamandan bakma fırsatı verdiği için çok mühim.

Elinizdeki çeviri, Savaş ve Barış’ın, dönemin Maarif Vekâleti’nin Zeki Baştımar’a ısmarladığı, 1943-1949 senelerı içinde yapılan eksiksiz çevirisi. Zeki Baştımar bu çeviriyi o sırada Bursa’da hapiste olan Nâzım Hikmet’le birlikte yaptığı halde, bilinen siyasi nedenlerle Nâzım’ın adı hiçbir zaman kitapta yer almadı. Bugün bu çeviri Baştımar ailesinin de isteği üzerine iki çevirmen adıyla yayımlanırken metne, günümüz için eskimiş ve bilinmesi güçleşmiş sözcüklerin yenileştirilmesi dışında dokunmamaya özen gösterildi; ilk baskılardaki Harb ve Sulh yerine, eserin senelerdır alışılmış yeni adı Savaş ve Barış seçildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu