1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sarmal-Helix Pdf indir

Sarmal-Helix Pdf indir
0

Sarmal-Helix pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Sarmal-Helix kitap ile ilgili özet bilgiler. Sarmal-Helix kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Sarmal-Helix kitabı 23 x 29 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Sarmal-Helix kitabın Ciltli Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sarmal-Helix pdf oku, Sarmal-Helix PDF yandex, Sarmal-Helix PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sarmal-Helix PDF Oku

Yapı Kredi’nin koleksiyonlarını Yapı Kredi Kültür Sanat’ın geliştirilen binasında yorumlayan Sarmal sergisi, kurulduğundan beri kültür ve sanat yaşamımıza donanımlı katkıları olan bir kurumun koruyucu koleksiyonerlik anlayışını ve kültür sanat birikimini göz önüne seriyor.

Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstüne aldığı sergi birbirinden fazla farklı yapıların, koleksiyonların, oluşumların, dağarcıkların bir araya geldiği geçici bir bütünlük olarak tasarlandı. Tamamı Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan bir araya gelen sergideki toplam 403 parça; sikke, heykel, resim, fotoğraf, video art gibi farklı eserlerden oluşuyor. Karagöz koleksiyonundan antik sikkelere, modern resimden güncel sanata geniş bir yelpazede eserlerin bulunduğu “Sarmal”da ilk kez sergilenecek eserler de yer alıyor. Bunlardan; ilk Türk kadın ressam Mihri Müşfik’in otoportresi ve 3. Selim’in müzik defteri, kültür sanat sakinleri ile ilk kez buluşuyor. Estergon Kalesi’nin sancağı ve İstiklal Caddesi’nin sesinin üç boyutlu halinin görülebileceği eserler de sergide ön planda gözüküyor. Bunun yanı sıra serginin çarpıcı katmanlarından bir diğeri olan, yaratıcı yazın. On iki edebiyatçının metinleri katalogda basılmalarının bunun yanında sergide yazarların ses ve fotoğraflarıyle seyircilere değişik bir deneyim daha sunuyor. Dr. Necmi Sönmez’in sunuş yazısıyla açılan ve Türkçe-İngilizce basılan sergi kitabı “Yapı Kredi Koleksiyonlarından Bir Seçki/Sarmal”,  bu metinlerin ve toplam 403 parça eserin zengin içeriğini pırıl pırıl baskıyla evlere taşınıyor.