Pdf Kitap Arşivi

Şarap 101 Pdf indir

Şarap 101 pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Şarap 101 kitap ile ilgili özet bilgiler. Şarap 101 kitabı yazar Berkin Birşen tarafından kaleme alınmıştır. Şarap 101 kitabı 168 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Şarap 101 kitabın 1. Basım A7 Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şarap 101 pdf oku, Şarap 101 PDF yandex, Şarap 101 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şarap 101 PDF Oku

“Tadım notlarında adı geçen aromalar nasıl meydana gelir?”
“Aslolan üzümün cinsi mi, yoksa yetiştirildiği bölge mi?”
“Yeni dünya şarabı mı, eski dünya şarabı mı?”
“Şarap hangi sıcaklıkta içilmelidir?”
“Şarap açıldıktan sonra ne kadar süre tazeliğini korur?”
“Beyaz şaraplar da kırmızı şaraplar gibi yıllandırılabilir mi?”
“Bir kadeh şarap kaç kaloridir?”

WSET –Level 3 sertifikalı şarap uzmanı Berkin Birşen’den temel bir şarap rehberi. Şarabın tarihçesinden yapım tekniklerine, en fazla üretilen şaraplık üzüm cinslerinden organik ve biyodinamik şaraplara, fıçının şaraba etkisinden rezerv şaraplara, şarap-yemek uyumunda önemle üstünde durulması gereken hususlardan hangi şarapların nasıl yıllandırılacağına, kadeh tutuş tarzlarından kadehteki “gözyaşlarının” ne anlama geldiğine, şarabın renginden “meleklerin payına” kadar, birden fazla hususta anlaşılır ve ayrıntılı yanıtlar bulacağınız bir şaraba giriş kitabı: Şarap 101.

Sağlığınıza!

Bu kitap bir restmiktarda doğru şarap seçimi yapmaya çalışırken akılda oluşabilecek tüm soruları konu alıyor.
–RICHARD BAMFIELD, Master of Wine

Çok hoş bir kitap, değindiği başlıkların tamamına bayıldım. Okura, onu hiç yormadan özgüven kazandırmaya yetecek kadar bilgi dolu. Harika bir iş.
–KAREN WETZEL, WSET Eğitmeni

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu