Pdf Kitap Arşivi

Sapiensten Önce İnsan Vardı Pdf indir

Sapiensten Önce İnsan Vardı pdf indir, Antropoloji türünde kaleme alınan Sapiensten Önce İnsan Vardı kitap ile ilgili özet bilgiler. Sapiensten Önce İnsan Vardı kitabı yazar Metin Özbek tarafından kaleme alınmıştır. Sapiensten Önce İnsan Vardı kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Sapiensten Önce İnsan Vardı kitabın İmge Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sapiensten Önce İnsan Vardı pdf oku, Sapiensten Önce İnsan Vardı PDF yandex, Sapiensten Önce İnsan Vardı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sapiensten Önce İnsan Vardı PDF Oku

Dünden Bugüne İnsan ve Irklara Veda gibi antropolojik çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Metin Özbek, bu kez kurmaca bir eserle karşımızda.

Özbek; duru, akıcı ve sade diliyle, insansız bir dünya çapından Sapienslere kadar, insanlık tarihini kadın karakterlerle anlatıyor.

Günümüzden 7 Milyon yıl öncesinde Doğu Afrika’da başlayan insan ailesi tarihinin, mücadelelerle dolu milyonlarca yıl süren evriminin sonrasına odaklanan hikâye, 3.3 Milyon yıllık iskeleti Etiyopya’da bir göl yatağında bulunan Lusi Hanım’la başlıyor, kitap boyunca insanlık tarihinin kadın kahramanlarıyla devam ediyor:

Alet yapan Habilis Ana,

Filistin’de ateş yakan Erektus Ana,

125 Bin yıl önce ölüsünü gömen, yeni ateş yakma ve av teknikleriyle beslenme alışkanlıklarını değiştiren Neandertal Ana,

100 Bin yıl önce terzilik yapan, ok ve mızrak kullanan, mağara fotoğraflarınin ve bereket tanrıçalarının esin kaynağı Sapiens Ana…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu