1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna Pdf indir

Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna Pdf indir
0

Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna pdf indir, türünde kaleme alınan Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna kitap ile ilgili özet bilgiler. Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna kitabı yazar İsmail Gezgin tarafından kaleme alınmıştır. Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna kitabı 340 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna kitabın 1. Basım Redingot tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna pdf oku, Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna PDF yandex, Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sanatın Mitolojisi:Sanat Ne Anlatır – Mağara Duvarlarından Antikçağın Sonuna PDF Oku

Mitoslar, anlamsız, boş zamanlarda anlatılmak için uydurulmuş fantastik masallar değildir. Mitoslar, insanlığın bugüne gelişinin öyküsünü verebilecek kültürel zenginlikler içeren, hatta yaşamımızı şekillendiren, sınırlamalar getiren, kültür dediğimiz şeyin DNA’sıdır.
Her mitin bize sunduğu sözel bir resim söz konusudur; hatta belli süreçleri anlatmaları sebebiyle birçoğunun hareketli resimlerden bir araya gelen sinema ürünleri oldukları bile düşünülebilir. Mitoslar antik çağların psikolojilerini yansıtır. Sanat da en azından ilk etapta, psikolojik bir ihtiyaçtan kaynaklanmıştır. Bu anlamda mitoslarla sanatın aynı kaynaktan çıktığını ileri sürebiliriz. Bir başka deyişle, yazılı kültür mitosları, yazı öncesi insanının mağaraların kuytu köşelerine yahut taşlara yansıttığı mitolojik ifadelerinin devamı niteliğindedir.
Sanatın Mitolojisi’nde, kimi zaman sanattan hareketle mitosa kimi zaman ise mitostan hareketle sanata yolculuğa çıkacak, arada bir bir resme nasıl anlam yüklenebileceğini, arada bir de bir anlamın nasıl resimlenebileceğini göreceksiniz.