Ders Kitapları

Sanatçının Yolu Pdf indir

Sanatçının Yolu pdf indir, Kişisel Gelişim türünde kaleme alınan Sanatçının Yolu kitap ile ilgili özet bilgiler. Sanatçının Yolu kitabı yazar Julia Cameron tarafından kaleme alınmıştır. Sanatçının Yolu kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Sanatçının Yolu kitabın Butik tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sanatçının Yolu pdf oku, Sanatçının Yolu PDF yandex, Sanatçının Yolu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sanatçının Yolu PDF Oku

İçinizde bilmediğiniz bir sanatçı mevcuttur… Eğer biliyorsanız, evrenin başlangıcından beri biliyorsanız hemen evet deyin.
Mevlana Celaleddin Rumi

Her çocuk bir sanatçıdır. Sorun, büyüdükten sonra da sanatçı olarak kalabilmektir.
Pablo Picasso

Sanatın süreç olduğunu anımsayın. Süreç keyifli olmalıdır. “Tek varış mevcuttur, o da yolculuğun kendisidir” sözü bizim için “Yaratıcı çalışmamız aslında zaman içinde kendini göstermekte olan yaratıcılığımızın kendisidir” şeklinde algılanmalıdır.
Eğer yazarak, resim yaparak, şarkı söyleyerek, oyunculuk yaparak, yöneterek daha mutlu oluyorsanız Allah aşkına bunu yapın.
Yaratan bizi yaratıcı yaptı. Yaratıcılığımız Tanrı’dan gelen bir armağandir. Onu tercih ederek biz de Tanrı’ya armağanmizi göndeririz.
Yaratıcılığın merkezinde gizem mevcuttur. Ve bunun yanı sıra enteresan şeyler. Yaratıcı olmak istiyorum dediğimiz zaman çok fazla, üretken olabilmeyi istiyorum demeye çalışıyoruz. Yaratıcı olmak zaten üretici olmak demektir ama yaratıcı süreç ile işbirliği yaparak, onu zorlayarak değil.
Fikir oluşturmak ekmek pişirmeye benzer. Bir düşüncesin kabarmaya ihtiyacı mevcuttur. Eğer başta onu aşırı kurcalarsanız, sürekli olarak kontrol ederseniz kabarmaz. Pişmekte olan bir ekmek yahut bir kek, fırının karanlığında ve güvenli ortamında uzun süre kalmak durumundadır. Fırını zamanından önce açın, ekmek çöker yahut kekin ortasında, tüm buhar kaçıp gittiği için bir delik meydana gelir. Yaratıcılığın saygın bir suskunluğa ihtiyacı mevcuttur.
En kaliteli fikirlerin bu biçimde çıktığı bir gerçektir. Bırakın onlar karanlık ve gizem içinde gelişsinler. Bilincimizin çatısında oluşsunlar. Sayfaveyamlacık halinde düşsünler. Bu yavaş ve görünürde gelişigüzel damlamaya güvendiğimizde bir gün aniden “İşte, demek bu imiş!” diye şaşırabiliriz.
Yaptığımız tüm sanat çıraklıktır. Sanatın büyüğü, yaşamdır.
M. C. Richards

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 316

Baskı Yılı: 2009

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 209

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Butik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu