1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sanatçıların Hayat Hikayeleri Pdf indir

Sanatçıların Hayat Hikayeleri Pdf indir
0

Sanatçıların Hayat Hikayeleri pdf indir, Sanatçılar türünde kaleme alınan Sanatçıların Hayat Hikayeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Sanatçıların Hayat Hikayeleri kitabı yazar Giorgio Vasari tarafından kaleme alınmıştır. Sanatçıların Hayat Hikayeleri kitabı 390 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 21 ebatında olan Sanatçıların Hayat Hikayeleri kitabın 4. Basım Sel Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sanatçıların Hayat Hikayeleri pdf oku, Sanatçıların Hayat Hikayeleri PDF yandex, Sanatçıların Hayat Hikayeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sanatçıların Hayat Hikayeleri PDF Oku

Giorgio Vasari, İtalyan Rönesansı’nın belli başlı sanatçılarının hayat hikâyelerini paylaşımı yaptığında, sanat tarihi disiplininin temellerini de attı. Vasari‘nin kullandığı biyografik yöntem, asırlar boyunca sanat tarihi yazımına öncülük etti ve model oluşturdu. İlk baskısı 16. yüzyılda gerçekleştirilen ve ilk sanat tarihi kitabı olarak nitelendirilen Sanatçıların Hayat Hikâyeleri’nden yapılan bu kapsamlı seçki, Rönesans’ın doğuşunu ve gelişimini dönemin belli başlı sanatçıların hayatları ve yapıtları üzerinden anlatıyor. Cimabue ve Giotto’dan Alberti gibi perspektif teorisyenlerine ve Rönesans sanatının doruğunu temsil eden Raffaello, Leonardo ve Michelangelo gibi büyük ustalara uzanan Vasari, sanatçılarla alakalı enteresan anekdotların bunun yanında yapıtları ile ilgili da son derece ayrıntılı bilgiler veriyor.

İtalyan Rönesansı’na tanıklık etmiş Floransa, Roma, Venedik gibi kentlere, mimari ve resimsel başyapıtların sırlarına, Medici ailesinin dünyasına, sanatçıların esin kaynaklarına uzanan renkli bir geçmiş yolculuğu…