1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sanat Tarihinde Aşıklar Pdf indir

Sanat Tarihinde Aşıklar Pdf indir
0

Sanat Tarihinde Aşıklar pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Sanat Tarihinde Aşıklar kitap ile ilgili özet bilgiler. Sanat Tarihinde Aşıklar kitabı yazar Agata Toromanoff tarafından kaleme alınmıştır. Sanat Tarihinde Aşıklar kitabı 17 x 22,8 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Sanat Tarihinde Aşıklar kitabın Hep Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sanat Tarihinde Aşıklar pdf oku, Sanat Tarihinde Aşıklar PDF yandex, Sanat Tarihinde Aşıklar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sanat Tarihinde Aşıklar PDF Oku

Arka Kapak Yazısı   

 

Aşk… Dünyanın etrafında döndüğü en kuvvetli duygu. Ve ona eşlik eden özlem, tutku, sevgi, umutsuzluk, arada bir de umut… Aşk zamansız ve evrenseldir. Tıpkı sanat eserleri gibi. Peki ya âşıklar sanat eserlerinin konusu olursa?

Âdem ile Havva, Dido ile Aeneas, Dante ile Beatrice, Romeo ve Juliet, Tristan ve Isolde, John Lennon ve Yoko Ono… Kimi mitolojik hikâyelerin sınırlarını aşıp herkesin ilham kaynağı olmuş, kimi kavuşamayıp aşkını bir ömür saklamış, kimi kavuşup dünyanın en mutlu çiftleri arasına adını yazdırmış. Ama hepsi birbirinden tecrübeli sanatçılar sayesinde ölümsüzleşmiş.

Sanat tarihçisi Agata Toromanoff, Sanat Tarihinde Âşıklar kitabında okuru; tablolara, heykellere, fotoğraflara konu olmuş bu çiftlerin özel evrenine davet ediyor…