Pdf Kitap Arşivi

Sanat Tarihi Pdf indir

Sanat Tarihi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Sanat Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Sanat Tarihi kitabı yazar Madelynn Dickerson tarafından kaleme alınmıştır. Sanat Tarihi kitabı 16 x 24 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Sanat Tarihi kitabın The Handy Art History Answer Book Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sanat Tarihi pdf oku, Sanat Tarihi PDF yandex, Sanat Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sanat Tarihi PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

30.000 yıl öncesinden bugüne sanatçılar hangi eserleri verdiler, bu eserleri yaratırken hangi fikirlerle yola koyuldular, içinde yaşadıkları dönem onları nasıl yönlendirdi? Ressamlar, heykeltıraşlar, mimarlar hangi malzemeleri kullandılar, hangi teknikleri uyguladılar, hangi akımları temsil ettiler, hangi üslupları benimsediler?

Güzellik nedir? Eski Yunan mimari düzenleri nelerdir? Mona Lisa’yı böylesine büyük bir sanat eseri yapan şey nedir? Sıradan bir pisuar “sanat eseri” olarak görülebilir mi?

* Venüs’ün Doğuşu, Nedimeler, Avignon’lu Kadınlar

* Willendorf Venüsü, Agamemnon’un Maskesi, Düşünen Adam

* Stonehenge, Selimiye Camii, Guggenheim Müzesi…

* Lascaux’nun meçhul ressamı, Leonardo da Vinci, Paul Gauguin…

* Barok, ekspresyonizm, sürrealizm…

A’dan Z’ye Sanat Tarihi görsel sanatlarla alakalı tüm bu konularda okuru aydınlatmayı başaran, kapsamlı bir çalışma.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu