Pdf Kitap Arşivi

Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınmıştır. Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sanat Nedir – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1829 – 1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Diriliş gibi romanların büyük yazarı, ömrünün son otuz senesinde kendini tümüyle kuramsal çalışmalara vermiş, insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, sanat, estetik gibi konular
üzerinde yazmaya yönelmiştir.

Sanat Üzerine, Tolstoy’un kuramsal yapıtları içinde dikkati çekici bir yere sahiptir. İlk kez 1897’de yayımlandı. Rusya’da hep sansüre uğradı. Sansürsüz ilk baskısı 1898 senesinde Londra’da, İngilizce olarak yapıldı; Tolstoy da bu baskıya bir önsöz yazdı. On beş yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Sanat Üzerine yazarın üzerinde en fazla uğraştığı yapıtıdır.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 377

Baskı Yılı: 2016

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 377

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 321

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu