1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 Pdf indir

Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 Pdf indir
0

Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 kitap ile ilgili özet bilgiler. Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 kitabı 23,5 x 16,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 kitabın Zeytinburnu Bel.Kültür Yay. tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 pdf oku, Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 PDF yandex, Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sağlık Tarihi ve Müzeciliği Sempozyumu 3 PDF Oku

Sağlık tarihine dair malzemeler tematik koleksiyon ve müzelerde bulunduğu gibi, genel koleksiyon ve müzelerde de karşımıza çıkar. Sağlık mensuplarının ailelerine intikal eden tıbbi araç-gereçler, fotoğraflar ve arşiv malzemesi ulaşılması güç özel kaynaklardır. Meraklı aileler, kaybettikleri akrabalarının anılarının aktarılmasına ve anı eşyasının tanıtılmasına vesile olurlar. Müze ve koleksiyonların bunun yanında tıp tarihi araştırmacılarının başlıca başvuru kaynakları kütüphaneler ve arşivlerdir. El yazması tıp kitapları ana kaynaklardandır.

Sağlık tarihinin en dikkati çeken ve bütün bireylerin ilgi alanına girebilecek olan eserleri ise mimari yapılardır. Derneğimizin başlıca amacı, sağlık tarihini araştırmak ve incelemek isteyenlerin ulaşabilecekleri kaynakları dikkatlere sunmaktır. Sempozyumumuz ve sempozyum kitabımızla bu olanağı bulmuş oluyoruz.