1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Rüzgar Gibi Dalga Gibi Pdf indir

Rüzgar Gibi Dalga Gibi Pdf indir
0

Rüzgar Gibi Dalga Gibi pdf indir, Psikoloji Bilimi türünde kaleme alınan Rüzgar Gibi Dalga Gibi kitap ile ilgili özet bilgiler. Rüzgar Gibi Dalga Gibi kitabı yazar Stefano Bolognini tarafından kaleme alınmıştır. Rüzgar Gibi Dalga Gibi kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Rüzgar Gibi Dalga Gibi kitabın 1. Basım Okuyan Us Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Rüzgar Gibi Dalga Gibi pdf oku, Rüzgar Gibi Dalga Gibi PDF yandex, Rüzgar Gibi Dalga Gibi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Rüzgar Gibi Dalga Gibi PDF Oku

RÜZGAR GİBİ, DALGA GİBİ: Bir Psikanalistin Penceresinden Övülmeye Olan İhtiyacımız ve Hayallerimiz
Stefano Bolognini

Spoiler:

Tutkunun doğası, yanılsama, hayal kırıklığının yaşamdaki rolü, kahramanlığı neyin oluşturduğu… Sahnenin büyük konulara ayrıldığı, büyüleyici bir mizahın arka plandan göz kırptığı, cezbedici bir yakınlıkla psikanalitik kavramların iç içe geçtiği Rüzgar Gibi, Dalga Gibi Stefano Bolognini’nin eşsiz anılarıyla hem bir öykü kitabı hem de psikanalitik değerlendirmeleri içeren bir yol gösterici.

“Günümüzün Winnicott’u” yakıştırmasını tam anlamıyla hak eden Psikanalist Stefano Bolognini’nin hastalarıyla kurduğu ilişkiye benzer biçimde yazar olarak okurla derin bir yakınlık kurduğu on öyküden bir araya gelen bu kitapla hem uzak bir İtalyan köyünde yaşananlara tanık olacak hem de hikaye anlatımıyla öznel bir sanat olan psikanalitik yazının buluştuğu satırları değişik bir bakış açısıyla değerlendireceksiniz.

“Psikanalistlerin bilimsel araştırmalardan çok analizdeki hastalarını derinlemesine anlatan sunumlar yazdıkları bilinir. Rüzgar Gibi, Dalga Gibi’ye sevdiğim bir yazarın yeni bir kitabına duyabileceğim sıradan bir hevesle başladım. Ama daha ilk sayfalarda Bolognini’nin harika bir öykü anlatıcısı olduğunu anladım. Kitaba adını veren ikinci öyküden bu yana içimde bir başka duygu daha belirmeye başladı ve bu duygu kitabı okudukça daha da yoğunlaştı. Bolognini bu kitapta bir istisna dışında hastalarından değil, kendinden söz ediyor. Nelere dikkat ederek, hangi gözlemlerini nasıl yorumlayarak yazdığını okur umarım keyifle izleyecektir. Bir de öykülerin sonundaki kısa psikanalitik değerlendirmeler var ki bunların da okurların psikanalitik düşünme şekliyle tanışması için harikulade numuneler olduğunu söyleyebilirim.”

Prof. Dr. Türkay Demir