1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Ruh Üzerine Pdf indir

Ruh Üzerine Pdf indir
0

Ruh Üzerine pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Ruh Üzerine kitap ile ilgili özet bilgiler. Ruh Üzerine kitabı yazar Aristoteles tarafından kaleme alınmıştır. Ruh Üzerine kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Ruh Üzerine kitabın Pinhan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ruh Üzerine pdf oku, Ruh Üzerine PDF yandex, Ruh Üzerine PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ruh Üzerine PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Felsefe tarihinin ve biyoloji felsefesinin en mühim metinlerinden biri ilk kez Eski Yunanca aslından dilimize çevrildi: Aristoteles, Ruh Üzerine. Elinizdeki cilt, çift dilli bir basımın bunun yanında, önsöz, dipnotlar, ekler, kaynakça ve sözlükçe içeriyor.

“Daha değersiz hayvanları incelemekten çocuk gibi iğrenmemek gerekiyor demek ki, ne de olsa doğal her şey harikalık barındırır. Hani Herakleitos’la tanışmak için konuklar gelince onu ocağın başında ısınırken bulunca durmuşlar da o ‘Girin girin, çekinmeyin, burada da tanrılar var’ demiş ya, işte biz de utanmayı ve sıkılmayı bırakıp hayvanın her türlüsünü incelemek için kolları sıvamalıyız, her birinde doğal ve güzel bir şeyler var çünkü.”

(Aristoteles, Hayvanların Kısımları Üzerine, I, 5, 645a15-23)

 

Yayın Yönetmeni:MAHMUT SEVER

Editör:Adem Beyaz