1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Ruh Üzerine Bir Özet Pdf indir

Ruh Üzerine Bir Özet Pdf indir
0

Ruh Üzerine Bir Özet pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Ruh Üzerine Bir Özet kitap ile ilgili özet bilgiler. Ruh Üzerine Bir Özet kitabı yazar İbni Sina tarafından kaleme alınmıştır. Ruh Üzerine Bir Özet kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Ruh Üzerine Bir Özet kitabın Gece Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ruh Üzerine Bir Özet pdf oku, Ruh Üzerine Bir Özet PDF yandex, Ruh Üzerine Bir Özet PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ruh Üzerine Bir Özet PDF Oku

Merhametli ve bağışlayıcı Allah adına: Yüce Tanrım, Efendimiz Hz. Muhammed’e ve O’nun soyuna huzur versin ve mübarek kılsın. Ey Cömert Yaratıcı Rabbim! Bu girişimimi kolaylaştır ve iyi bir biçimde bitirebilmemi sağla.

Abu-‘Aly, Ibn Sînâ, yaşlı şef, balakalı ve hikmetli önder, titiz ve tutarlı araştırmacı, insanlığa karşı doğruluğun savunucusu, hekimlerin hekimi, İslâm’ın filozofu -en yüce Tanrı onu bağışlasın- diyor ki: 

Başlangıçların en güzeli, övgüyle süslenmiş Kuvvet Veren’i överek ve O’nun peygamberi ve hizmetkârı olan Efendimiz Hz. Muhammed’e ve O’nun ardından gelen saf ve iyi soyuna, huzur ve hayır duası ederek yapılandır. Bu ilk etaptan sonra ise şöyle devam ediyor:

Gelenek, ufak ve aşağıda olanın büyük ve yükseğe ulaşması için değil, Onlar’ ın hizmetlerinde bir seviyeye ulaşabilmek ve kendilerini Onlar’ ın sosyal çevresine dâhil edebilmek için; Onlar’a bağlı olmada kendileriyle gurur duymaları ve güvenlerine nail olduklarını ilan edebilmek için bahşedildi. Bu yolları, kaldırdıkları kollarını havada tutmaya gayret ederek ve üst kuvvetlerinden alabilecekleri bir yardım arayarak arşınlamaları, karşılaşabilecekleri en zor şey olacaktı. Seçkin adamı, sıradan adama bağlayan bağ koparılacak ve sürünün çobana olan güveni yıkılacaktı. Narin olan, artık kuvvetli olanın kuvvetiyle kuvvetli olamayacak, alt tabakadan olan üst tabakadan olanın koruması ve teşviğiyle yükselemeyecekti. Aptal olan, sağduyulu ve bilge olanla görüşerek, aptallığını ve cehaletini doğrulayamayacak, bilge olan da cahil ve aptala yaklaşmayacaktı.