1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Roma Bilgeliği Pdf indir

Roma Bilgeliği Pdf indir
0

Roma Bilgeliği pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Roma Bilgeliği kitap ile ilgili özet bilgiler. Roma Bilgeliği kitabı yazar Erhan Altunay tarafından kaleme alınmıştır. Roma Bilgeliği kitabı 120 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Roma Bilgeliği kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Roma Bilgeliği pdf oku, Roma Bilgeliği PDF yandex, Roma Bilgeliği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Roma Bilgeliği PDF Oku

Binlerce senedir eskimeyen bir tarihtir Roma…

Antik tarih söz konusu olduğunda, Yunan ve Roma tarihi birlikte anlatılır her zaman. Oysa Roma kendine özgü ve kıyas kabul etmeyen değişik bir kültür geliştirmiş, Yunan düşüncesinden tamamen ayrı bir zihniyetle çok geniş bir dünya coğrafyasına hâkim olmuştur. Küçücük bir köyden kocaman bir imparatorluğun doğmasına önayak olan Roma halkının da kendine özgü bir yaşam tarzı ve felsefesi vardı şüphesiz. İşte bu yaşam anlayışı Roma’yı dünyaya hükmeden bir ülke haline getirmiştir. Günümüzde bile hâlâ Roma hukuku okutulmakta, Roma edebiyatı bütün canlılığını korumaktadır.

Roma felsefesi, düşünce şekili ve kültürünün, daha kaliteli bir yaşamın yollarını inşa etmek üzerine kurulu eski ve köklü bilgiler içeren, üstelik günümüz insanına hiç de yabancı olmayan bir bilgeliğin de temeli olduğunu ortaya koyan bu kitap, binlerce yıllık bu bilgeliği yeniden insanlığın rehberliğine açıyor.