1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Rölöve Pdf indir

Rölöve Pdf indir
0

Rölöve pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Rölöve kitap ile ilgili özet bilgiler. Rölöve kitabı yazar M.Bülent Uluengin tarafından kaleme alınmıştır. Rölöve kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Rölöve kitabın YEM Yayın tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Rölöve pdf oku, Rölöve PDF yandex, Rölöve PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Rölöve PDF Oku

Tarihi eserlerin ve anıtların geçmişten yansıttıklarını ve mimari gelişmeye nasıl ışık tuttuklarını anlamak için hem korunmuş olanların hem de harabe halinde olanların belgelenmeleri, başka bir deyişle “rölöve edilmeleri” gereklidir. Rölöve, bir eski esere müdahele gerektiği zaman yapılacak ilk iştir. İster arşivlemek için, isterse restitüsyon-restorasyon projesi hazırlamak için olsun, bir eski eserin rölövesinin yapılması şarttır. Bu açıdan bakıldığında bu denli çok tarihi eser bulunan ülkemizde rölövenin önemi çok açıktır.

Öncelikle bu işe yeni başlamış mimarlık öğrencileri için hazırlanan RÖLÖVE kitabı, profesyoneller için de son derece yararlı bir kaynaktır. Herkesin basit bir şekilde anlayabilmesi için kolay anlaşılır bir dil ve yöntemle konuyu ele almakta; kroki yapma, fotoğraf çekme, ölçüm ve çizim aşamaları yazarın seneler boyunca yapmış olduğu çalışmalardan örneklerle açıklanmaktadır.

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Endüstri Merkezi Yayınları