Din Kitapları

Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım Pdf indir

Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım kitap ile ilgili özet bilgiler. Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım kitabı yazar İmam Nevevi tarafından kaleme alınmıştır. Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım kitabı 17 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım kitabın Türkçe Semerkand Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım pdf oku, Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım PDF yandex, Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Riyazü’s Salihin Seti-3 Kitap Takım PDF Oku

Bu kıymetli eser, büyük âlim ve arif İmam Nevevi’ye [rahmetullahi aleyh] aittir. Kendisinin İslâm ahlâkı ve âdabını öğretmek maksadıyla hemen hemen 1900 hadisi on sekiz ana başlık halinde topladığı Riyâzü’s-Salihin adlı bu kıymetli eseri, her zaman ve her zeminde büyük ilgi görmüştür. Milletimizin din kültüründe öncelikli yeri olan hadis kitaplarının başında gelmiştir. Zengin muhtevası ve müthiş tertibi ile dikkat çeken kıymetli eser, diğer İslâm ülkelerinde de daima güncelliğini korumuştur. İslâm ülkelerinin pek çoğunda, çeşitli düzeydeki dinî öğretim kurumlarının ders programlarında okunmasının yanında bilhassa vaaz ve irşad faaliyetlerinin de vazgeçilmez el kitabı hüviyetiyle geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur. Özellikle din hizmeti veren; müftü, vaiz, imam ve hatiplerin başvurduğu öncelikli kaynak olmuştur.

Her düzeydeki insanımızın istifadesini kolaylaştırmayı esas alarak büyük bir titizlikle tercüme edilen kıymetli eser, bir çok ehil kimse tarafından baştan sona okunup kontrol edildi. Böylelikle kaçınılması olabilecek olmayan hataları en aza indirme imkânı yakalanmış oldu. Konu başlıkları elden geldiğince kısa ve özlü yazıldı. Konu başlarındaki âyetler tercüme edildi ve Kur’an’daki sûre ve âyet numaraları altı çizildi. Hadislerin tahrici yapıldı. Özellikle İmam Nevevî’nin gösterdiği kaynaklar verildi. Hadislerin manaları birebir aktarıldı, fakat müteşâbih hadisler tevil edilerek verildi. Anlaşılması zor yahut yanlış anlaşılabilecek hadisler dipnotlarda izah edildi. Açıklamalar esnasında başta Kütüb-i Sitte şerhleri olmak üzere bir çok kaynağa başvuruldu. Bu hususta da günümüzün şartları ve ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu ve hadislerin bu açıdan ihtiva ettiği manalar alınmaya çalışıldı. Bu yönüyle kadim ve köklü bu kıymetli kitap uzun ve titiz bir hazırlık zamanından sonra Semerkand Yayınları farkıyla siz kıymetli okurlarımızın istifadesine sunuldu.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu