1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz Pdf indir

Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz Pdf indir
0

Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz kitap ile ilgili özet bilgiler. Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz kitabı yazar Alberto Manguel tarafından kaleme alınmıştır. Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz kitabı 384 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16,5 x 24 ebatında olan Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz kitabın 1. Basım Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz pdf oku, Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz PDF yandex, Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Resimleri Okumak – Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz PDF Oku

Ülkemizde özellikle okumanın kültürü ve tarihine dair kitaplarıyla tanınıp bi hayli beğeni alan Alberto Manguel yine son derece aydınlatıcı ve keyifli bir çalışmayla karşımızda. Ama bu sefer, dört bir yanımızı saran görsel dünyayı ve bu dünyayı okuma tarzımızı konu alan bir eserle.

Sanat ile ilgili konuşurken kullanılan dil son haftalarda gitgide karmaşıklaştı. Genelde yalnızca sanatçıların ve uzman kişilerın anlayabileceği bir jargonla doldu. Bunun yanı sıra, bugün, kaleydoskopu andıran ve gündelik yaşamımızı kuşatan çiçeği burnunda bir görsellik âleminde yaşıyoruz. Ama bu yoğun görselliğin nasıl yorumlanacağı meselesinde bize yol gösterecek ipuçlarına ihtiyacımız var.

Fotoğraflardan resimlere, binalardan heykellere, müthiş nitelikteki çeşitli imgeleri mercek altına alan Manguel, her imgenin bir
hikâye sunduğunu anlatıyor. Resimleri Okumak: Sanata Baktığımızda Düşündüklerimiz, esasen sanat tarihi ve teorisi değil, hikâyelerin hayret verici incelikleri ile ilgili bir kitap. Armağan Ekici’nin usta işi çevirisiyle.

“İnsanı meftun edecek çok şey var bu kitapta, sırf fikirlerin kapsamı bile ufuk açıyor… Bu sene okuyacağınız en hoş kitaplardan biri olabilir.”

The Independent