1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Resim Nasıl Okunur Pdf indir

Resim Nasıl Okunur Pdf indir
0

Resim Nasıl Okunur pdf indir, Resim-Plastik Sanatlar türünde kaleme alınan Resim Nasıl Okunur kitap ile ilgili özet bilgiler. Resim Nasıl Okunur kitabı yazar Patrick De Rynck tarafından kaleme alınmıştır. Resim Nasıl Okunur kitabı 383 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 17 x 24 ebatında olan Resim Nasıl Okunur kitabın Türkçe Hayalperest Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Resim Nasıl Okunur pdf oku, Resim Nasıl Okunur PDF yandex, Resim Nasıl Okunur PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Resim Nasıl Okunur PDF Oku

Eski Ustaların fotoğraflarınin çarpıcı gerçekliğinin altında, zaman içinde anlamı gizlenen bir semboller, temalar ve motifler sistemi yatar. Hristiyan ikonografisi, Yunan ve Roma mitolojisi, sanatçıların çağdaşlarının zihninde bi hayli fazla canlı olan halk kültürü bilgisi, müzelere giden modern insanı bir resme bakmaya hazırlamanın çok ufak bir parçasıdır.
Resim Nasıl Okunur, Eski ustalardan dersler, İtalyan, Hollandalı, Alman ve İspanyol ustaların yaptığı yüzlerce resimsel tasvirin şifresini çözüyor. Çiçekler, bitkiler, yiyecekler ve hayvanlar gibi sıradan betimlerin anlamlarını kavramaya ilişkin ipuçları açıklanıyor ve benzer sembolleri, temaları içeren başka resimlerle karşı karşıya geldirmalı bir okuma gerçekleştiriyor.
Bir sanat tarihçisinin bakış açısını kolay anlaşılır anekdotlarla sunacak biçimde tasarlanan bu kitap, Eski Ustalar ile ilgili her zaman el altında bulunması istenen bir kılavuz niteliği taşıyor. Müze gezilerinin vezgeçilmez eşlikçisi olan Resim Nasıl Okunur, okura, Batı sanatının en tanınmış ve en fazla görülen fotoğrafları karşısında tümüyle yeni bir deneyim edinme olanağı sunuyor. Bunun bunun yanında kitabın okurunu dostlarının soracağı şu soruyla baş başa bırakıyor. “Bunu nasıl biliyorsun?”