1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni Pdf indir

Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni Pdf indir
0

Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni kitap ile ilgili özet bilgiler. Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni kitabı yazar Muhammed Enes Topgül tarafından kaleme alınmıştır. Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni kitabı 200 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni kitabın 1. Basım Ketebe tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni pdf oku, Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni PDF yandex, Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ravi – Hicri İkinci Yüzyilda Bir Muhaddisin İlim Serüveni PDF Oku

“Bana hocam, ona da onun hocası, ona da onun hocası… şöyle rivayet etti…”
Bir ilim yolcusunun Semerkant’tan başlayıp Buhara’ya, Merv’e, Basra’ya, Rey’e, Haremeyn’e ve daha nice merkeze uğrayarak kâh ferahlık kâh meşakkat içinde geçen rihlesi ve tek tanığı kendi derlediği risale hacmindeki bir günce. Ömür, macera, ilim… Her şey biter, yazı kalır.

Elinizdeki kitapta yazar “gerçekten kurmacaya” uzanan post-modern bir anlatı ortaya koyuyor. Kimi zaman hâkim bakış açısıyla isimsiz kahramanın bir gününe ve hayat akışına, kimi zaman bizzat genç ilim tâlibinin kendi gözünden hadis halkalarına, derslerin işleniş usullerine, dönemin âlimlerine, birbiri ile temas eden farklı çevrelere tanıklık ediyoruz. Kimi zaman da risalenin bitmeyen macerasıne ortak oluyoruz.

Romanla akademik bir araştırma içinde gidip gelen bu melez metin, yalnızca hadis tarihine ilgi duyanlar için değil, İslami ilimler ve ortaçağ İslam kültür tarihiyle ilgilenenler için de dönemin ruhuna dokunmaya imkânı sunuyor.