1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Rabıta Pdf indir

Rabıta Pdf indir
0

Rabıta pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Rabıta kitap ile ilgili özet bilgiler. Rabıta kitabı yazar Uğur Mumcu tarafından kaleme alınmıştır. Rabıta kitabı 12 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 611 ile basılmıştır. 1998 ebatında olan Rabıta kitabın UM:AG Araştımacı Gazetecilik Vakfı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Rabıta pdf oku, Rabıta PDF yandex, Rabıta PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Rabıta PDF Oku

12 Eylül 1980 darbesinin sözde “Atatürkçü” generalleri, yeterli fdin hizmeti verilemediğinden, şeriatçı tarikatların, cematlerin eline düştüğüne inandıkları Avrupa’daki Türklere,

Diyanet işleri’nin “memur” imamlarını göndermek ister ama döviz yoktur! Gizli bir anlaşmayla, imam maaşlarının, Suudi Arabistan’ın, yine şeriatçı Rabıtatül Alemül İslam (Dünya İslam Birliği ) örgütünce “karşılıksız” ödenmesi sağlanır! Gizli Kararname, hepsi de Atatürkçülük iddiasındaki devlet başkanı general Kenan Evren, başbakan amiral Bülend Ulusu ve bakanlarca imzalanmıştır.

 

1980 öncesinde Demirel ve Ecevit Hükümetleri de bu yöntemi kullanmıştır. Bu kirli çamaşırları sergilediği için katledilen Uğur Mumcu, Rabıta’nın sonunda, Meclisi bombalanmış 2016 Türkiye tablosu için 30 yı için şöyle ıuyarmış: “Din ve inanç özgürlüğünün en sağlam güvencesi, laikliktir. Siyasal amaçlı dinsel akımların devlete egemen olmasını önlemek için getirilen nu ilkenin ne kadar mühim ve vazgeçilmez olduğunu, her gün yaşadığımız olaylarla çok daha iyi anlıyoruz.