1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Psikosoybilim – Bilim 4 Pdf indir

Psikosoybilim – Bilim 4 Pdf indir
0

Psikosoybilim – Bilim 4 pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Psikosoybilim – Bilim 4 kitap ile ilgili özet bilgiler. Psikosoybilim – Bilim 4 kitabı yazar Anne Ancelin Schützenberger tarafından kaleme alınmıştır. Psikosoybilim – Bilim 4 kitabı 224 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Psikosoybilim – Bilim 4 kitabın 1. Basım İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Psikosoybilim – Bilim 4 pdf oku, Psikosoybilim – Bilim 4 PDF yandex, Psikosoybilim – Bilim 4 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Psikosoybilim – Bilim 4 PDF Oku

“Üstesinden gelinmemiş travmalar, tutulmamış yaslar, ‘söylenmesi güç olanlar’, tamamına erdirilmemiş olarak kalan, kimi zaman yüzlerce senedir devam eden ve geçmiş kuşaklar tarafından hal yoluna sokulmamış kişisel yahuthut ailevi sırlar, sonraki kuşaklara aktarılabilir ve onları çeşitli, farklı düzeylerde, derinden ve arada bir de trajik biçimde şekillendirebilir.”

Klinik psikolojiden yola çıkılarak oluşturulan psikosoybilim, kuşaklaraşırı bağlantıları da içine alacak biçimde genişletilmiş psikanalize ve sosyopsikolojik genososyogram tekniğine, yani mühim yaşamsal olaylar ve bağlantılarla güçlendirilmiş şecere bilgisine dayanır. Psikolojik sıkıntılar sebebiyle ıstırap çeken fakat ıstırabının kaynağı sırf kendi yaşamının hadiselerinda bulunamayan bireylerin soy geçmişlerinin araştırılması ve orada kuşaklar boyunca tekrar tekrar aktarılan travmaların gün yüzüne çıkartılmasıyla yaşanan ve böylece psikoloji alanında adeta yeni bir kıta keşfeden bir bilimdir.

Bugün özellikle Avrupa’da ve Amerika’da hemen hemen moda durumuna gelen psikosoybilimin isim annesi Anne Ancelin Schützenberger’in en olgun zamanında kaleme aldığı yazılardan bir araya gelen bu kitap, travmaların kuşaklaraşırı ve kuşaklararası bilinçaltı aktarımı, bilinçaltı aile sadakati, yıldönümü sendromu ve benzeri temel kavramları bilimsel bir titizlikle ve emsallarin eşlik ettiği yalın bir dille anlatıyor.