1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Portreler Pdf indir

Portreler Pdf indir
0

Portreler pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Portreler kitap ile ilgili özet bilgiler. Portreler kitabı yazar John Berger tarafından kaleme alınmıştır. Portreler kitabı 13,5 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Portreler kitabın Türkçe Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Portreler pdf oku, Portreler PDF yandex, Portreler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Portreler PDF Oku

“Bir müzede veya galeride sergilenen sanat eserini seyrettikten sonra, yaratıldığı atölyeye girmeye çalışırım. Ve orada, oluşum sürecinin hikâyesine ilişkin bir şeyler öğrenme umuduyla beklerim. Hikâyeye içkin umutlara, seçimlere, hatalara, keşiflere dair bir beklenti. Kendi kendime konuşur, atölyenin dışındaki dünyayı gözümde canlandırır, belki tanıdığım veya asırlar önce ölmüş olan sanatçıya seslenirim. Kimi zaman yaptığı bir şeyden yanıt gelir. Hiçbir zaman bir neticeye varılmaz. Bazı zaman her ikimizi de şaşırtan yeni bir alan açılır. Bazı zaman de soluğumuzu kesen –bir gizin açığa çıkması gibi soluk kesici– bir hayal dünyası belirir.”

 

Berger’ın hayat boyu sanat ve sanatçılar üzerine kaleme aldığı yazılarını iki ciltte topluyoruz: İlki Portreler. Mağara fotoğraflarınden günümüze kronolojik bir sırayla sunulan kitap, yazarın sözcüklerle çizdiği sanatçı portreleri. Aynı zamanda Berger’ın alternatif sanat tarihi olarak da okunabilir. İkinci cildi ise Manzaralar adıyla yayımlayacağız.

 

 

Yay. Hazırlayan : Emine Bora, Eylem Can, Semih Sökmen