Roman Kitapları

Portekiz Pdf indir

Portekiz pdf indir, türünde kaleme alınan Portekiz kitap ile ilgili özet bilgiler. Portekiz kitabı yazar Cyril Pedrosa tarafından kaleme alınmıştır. Portekiz kitabı 18,5 x 26,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Portekiz kitabın Karakarga tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Portekiz pdf oku, Portekiz PDF yandex, Portekiz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Portekiz PDF Oku

“İçimde şiddetli bir sigara alma isteği vardı. İki senedir ağzıma tek bir sigara koymamışken… Aslını söylemek gerekirse bu festivale davetli olmaktan gerçekten tatmindum. Gelmeyeli yirmi yılı geçmişti. Bu ülkeye bir yetişkin olarak attığım ilk adımlarımdı. Büyülenmiştim ve mutluydum. Bu ansızın gökten düşen enteresan öfkenin ve ardından gelen tatlı melankolinin nereden çıktığını kendi kendime soruyordum…”

Hayatı griye dönen çizgi roman yazarı Simon Muchat, esin sıkıntısı çekmekle birlikte varlığının da anlamını yitirmiş gibidir. Birkaç günlüğüne Portekiz’e davet edildiği sırada karşısına hiç ummadığı şeyler çıkar; çocukluğundan kalma kokular, tatilden kalma kahkaha ezgileri, unutulmuş belki de terk edilmiş bir ailenin ışıltılı sıcaklığı… Peki ya Muchat’ların sırrı ne? Simon neden kendini hiçbir yere ait hissedemez? Ve nasıl olur da tek kelimesini bile anlamadığı bu yabancı dilin titreşimine kapılır? Kendini yenilediği bu yolculukta onu daha nice sorular ve yanıtlar beklemektedir. Silik geçmişine saplanıp kalan Simon, nihayet kendine yeni bir yol çizecek ve yaşam sonunda gökkuşaklarına bürünecektir. Cyril Pedrosa, içten renk ve çizimleriyle, kurguyla karışık bir otobiyografinin sınırlarında, capcanlı bir kimlik arayışı hikâyesine imza atıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu