1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Popüler Müziği Anlamak Pdf indir

Popüler Müziği Anlamak Pdf indir
0

Popüler Müziği Anlamak pdf indir, Müzik türünde kaleme alınan Popüler Müziği Anlamak kitap ile ilgili özet bilgiler. Popüler Müziği Anlamak kitabı yazar Ayhan Erol tarafından kaleme alınmıştır. Popüler Müziği Anlamak kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2002 ile basılmıştır. ebatında olan Popüler Müziği Anlamak kitabın Bağlam Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Popüler Müziği Anlamak pdf oku, Popüler Müziği Anlamak PDF yandex, Popüler Müziği Anlamak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Popüler Müziği Anlamak PDF Oku

Popüler müziği kültürel kimlik bağlamında anlamaya çalışmak, popüler müziğin kültürel kimliğe, kültürel kimliğin de popüler müziğe ne verdiğini ve birbirlerini “nasıl” güçlendirdiğini sormak demektir. Kültürel kimlik, ‘ölçeği ve niteliği ne olursa olsun toplulukları birbirinden ayıran öğelerin bileşimi’dir. Bu bunun yanı sıra “kültürel değişiklik” temeline göre bir araya gelmiş grupların, ayırdedilme, karşı olma veya kendisi olma arzusu ile geliştirdiği bir aidiyet bilincidir.

Bu çalışma popüler müzikte anlamı, kollektivitenin sınırları içinde üretilen bir ürün olarak ele alır. Bu yaklaşımla kültürel kimliği oluşturan, pekiştiren, dönüştüren birikimi “anlamaya” yol gösterecek kavramsal çözümlemeler yapar ve bunların etkin kullanıldığı bir kuramsal çerçeve önerir. Kitabın son bölümünde bu çerçeve Türkiye’deki popüler müzik bağlamında ele alınır. Böylelikle resmi politik söylemde törpülenen, yasaklanan; seçkinci veya gelenekçi söylemde sövülen ve basit bir şekilde ideal tartışmasına çekilen arabesk, farklı kültürel kimliklere sahip bireylerin ‘birlik’ olmadan ‘birliktelik’lerine, bundan dolayı da benzer popüler tecrübelerine karşılık verecek esneklikte sahip çıkan bir popüler müzik olarak kabul edilir.

Sayfa Sayısı: 295

Baskı Yılı: 2003

Dili: Türkçe
Yayınevi: Bağlam Yayıncılık