1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Pop Dedik Pdf indir

Pop Dedik Pdf indir
0

Pop Dedik pdf indir, Müzik türünde kaleme alınan Pop Dedik kitap ile ilgili özet bilgiler. Pop Dedik kitabı yazar Murat Meriç tarafından kaleme alınmıştır. Pop Dedik kitabı 13 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Pop Dedik kitabın Ciltsiz İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Pop Dedik pdf oku, Pop Dedik PDF yandex, Pop Dedik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Pop Dedik PDF Oku

Radyo, televizyon ve barlardaki programlarıyla; dergilere, gazetelere yazdığı yazılarla “eski 45?likler” akımının öncülerinden olan Murat Meriç, “Pop Dedik”te, ilk nüvelerinden başlayarak Türkiye’de popun seyrini gözler önüne çıkarıyor.

Donizetti Paşa’dan Peruz Hanım’a, “Burçak Tarlası”ndan “Kıl Oldum Abi”ye, Erol Büyükburç’tan Sezen Aksu’ya akla gelebilecek her türlü isme, şarkıya değinirken öte yandan da meselenin sosyal arka planına bakmayı ihmal etmiyor. Türkiye’de pop müziğin dünyaya geldiğu, geliştiği, değiştiği çerçeveye daha yakında zamandan bakmak için çok mühim bir çalışma olan “Pop Dedik”; otuz iki kısım tekmili birden tüm hızıyla eğlence de vaat ediyor: Kanto, tango, caz, saz, alafranga, Arabik havalar, Yunan ezgileri, Yeşilçam filmleri, aranjmanlar, türküler, düğün şarkıları, barış şarkıları, Atatürk şarkıları, futbol şarkıları, işçi şarkıları… Renkli bir “Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziği” programı. Hazırlayan ve sunan: Murat Meriç…