1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik Pdf indir

Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik Pdf indir
0

Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik kitap ile ilgili özet bilgiler. Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik kitabı yazar Marcel Danesi tarafından kaleme alınmıştır. Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik kitabı 226 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik kitabın 1. Basım Ketebe tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik pdf oku, Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik PDF yandex, Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Pisagor’un Mirası – 10 Muhteşem Fikir Üzerinden Matematik PDF Oku

“Sayılar evreni yönetir.”
Pisagor

Pisagor’un bu iddialı önermesi; bilim, mühendislik ve hatta felsefenin gelişimini hız kazandıran bir çok matematiksel keşifle ispatlanmıştır. Kimilerince “zihin sanatı” olarak adlandırılan matematik, insanlığın yüzlerce yıllık gelişim macerasıni teşvik etmiş ve yönlendirmiştir.

Pisagor’un Mirası’nda Marcel Danesi, matematiğin en büyük on kazanımına tarihsel bir bakış sunarken günlük yaşamımız üzerindeki etkilerini de dinamik bir biçimde ortaya koyuyor. Matematik tarihindeki kilometre taşlarını müstakil olaylardan ziyade bir olaylar zinciri olarak ele alan Danesi, okurunu günümüz matematiğinin başlangıcı sayılabilecek Pisagor’dan sıfır kavramına ve modern hesaplama algoritmalarına uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

Zihin açıcı pratik alıştırmalar ve bulmacalarla dolu Pisagor’un Mirası, matematik tarihine genel bir bakış olmasının yanında matematiğin günlük yaşamlarımızdaki önemini keşfetmek adına eşsiz bir fırsat!