1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Peygamber Enok’un Kitabı Pdf indir

Peygamber Enok’un Kitabı Pdf indir
0

Peygamber Enok’un Kitabı pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Peygamber Enok’un Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Peygamber Enok’un Kitabı kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Peygamber Enok’un Kitabı kitabı 7. Basım sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan Peygamber Enok’un Kitabı kitabın Hermes Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Peygamber Enok’un Kitabı pdf oku, Peygamber Enok’un Kitabı PDF yandex, Peygamber Enok’un Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Peygamber Enok’un Kitabı PDF Oku

“Kitapta İdris’i de an. Çünkü o, özü sözü doğru olan bir peygamberdi. Onu yüce bir yere yükselttik” (Meryem Süresi 56-57) Kur’an-ı Kerim

1500 senedir kayıp olan bir kutsal kitap, 1773 senesinde Habeşistan’da bir manastırda bulundu. Peki hem Hıristiyanlar hem de Yahudiler neden bu kitabı ortadan kaldırmak istedi? Onları rahatsız eden ne vardı?

Enok (Hanok) hem Tevrat’ta hem de İncil’de anılmakta. Kuran’da Hz. İdris olarak anılıyor. Tufan öncesi bu peygamber Nuh’un büyükbabasıydı. Ölümü tatmadan 365 yaşında göğe alındı. Bazı eski yazarlara göre bilim ve sanatları, yazı yazmayı ilk öğreten kişi Hermes, Thoth ve/yahut Merkür ile birdi.

Kitap, Tevrat gibi kutsal metinlerde anlaşılmayan ve kısa bir biçimde aktarılan bir çok şeyi ayrıntılı bir biçimde betimliyor. Dehşet verici şeyler… Bunlar din adamlarını rahatsız etmiş olabilir.

Adem ve Havva’nın torunları dünyaveyaha yeni nüfuz ederken Düşmüş Melekler yeryüzüne indiler… Tanrı’nın emirlerine karşı geldiler. İnsanlarla iç içe oldular. İnsanlara savaş, kozmetik, kıymetli taşlar ve şimdilerde yaygın nice ilim ve sanatı öğrettiler. İnsanlarla düşüp kalktılar, melez çocukları dehşet saçan devler Nefilim’di. Sonra dünya çatırdadı, ekseni kaydı ve büyük bir tufan her şeyi alıp götürdü.

Enok’un Kitabı tarih öncesi uzaylı ziyaretçiler, batık kıtalar gibi bir çok varsayıma yol açmıştır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 102

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Hermes Yayınları