Din Kitapları

Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? Pdf indir

Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? kitap ile ilgili özet bilgiler. Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? kitabı yazar Veli Tahir Erdoğan tarafından kaleme alınmıştır. Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? kitabı 336 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? kitabın 1. Basım Bilgeoğuz Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? pdf oku, Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? PDF yandex, Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Peygamber Efendimizin Örnekliğinde 99 Esma Bana Ne Diyor? PDF Oku

Esmâ-i hüsnâ, bizlere yaşamın bütününü kuşatan bir bakış açısı sunuyor. Biz, bu bütünü görmek için her isme beş ayrı pencereden baktık. 

Esmânın Tanımı ve Kur’an Üzerinden Verdiği Mesaj: İlk olarak, her isme Kur’an penceresinden bakıyoruz. O ismin Kur’an referanslı tanımını yaptıktan sonra, Kur’an bütünlüğü içinde verdiği mesajı öne çıkarıyoruz.

Esmâyı Kâinat Kitabında Okumak: İkinci baktığımız pencere, kâinat penceresi. Bu bölüm, genelde şu soruların cevabı oldu;

Esmâ rehberliğinde kâinat kitabı nasıl okunur?

Esmâ rehberliğinde tefekkür nasıl yapılır?

Her bir esmâ nasıl tevhid zikrine dönüştürülür?

Esmânın mesajları yaşamın pratiklerine nasıl taşınır ve yaşanır?

Bu bölümde kâinat bir mescit olurken, her bir esmâ da o mescitte şahit ve zâkir oluyor.

Esmânın Peygamber Efendimizdeki Tecellisi: Bu pencere, Allah’ın esmâsıyla ahlaklanma hususunda bizlere klavuzluk yapıyor. Bu bölümde her bir esmâ ete-kemiğe bürünüyor ve Peygamber Efendimiz (sav) üzerinde güzel ahlak olarak görünüyor.

Esmâ Bana Ne Diyor: Bu pencerede, esmâ bizi inşa ediyor. Her bir esmâ hatip oluyor, biz de ona muhatap oluyoruz.

Esmâ ile Dua: Bu pencere, diğer pencerelerde işaret edilen fiilî duaları tamamlayan, kavlî duamız oluyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu