1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Penelope Pdf indir

Penelope Pdf indir
0

Penelope pdf indir, türünde kaleme alınan Penelope kitap ile ilgili özet bilgiler. Penelope kitabı yazar Margaret Atwood tarafından kaleme alınmıştır. Penelope kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Penelope kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Penelope pdf oku, Penelope PDF yandex, Penelope PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Penelope PDF Oku

Odysseus’un karısı, Troyalı güzel Helena’nın kuzeni Penelope Odysseia’da vefakâr kadın olarak resmedilir. Helena’nın kaçırılmasından sonra çıkan Troya savaşına katılan Odysseus’un yirmi yıl tek başına bıraktığı karısı Penelope İthaka krallığını ayakta tutmayı, dikbaşlı oğlunu yetiştirmeyi, yüzü aşkın talibi idare etmeyi başarmıştır. Odysseus onca zorluğu aşıp sonunda yurduna döndüğünde karısının taliplerini ve bir nedenle on iki hizmetçisini öldürür.

Kolektif bilince dahil olmuş bir öyküyü yeniden yazan Atwood, öyküsünü Penelope ile asılan on iki hizmetçisinin ağzından anlatmayı yeğlemiş. Margaret Atwood hikâye anlatmadaki şiirsel ustalığıyla Penelope’ye çiçeği burnunda bir yaşam ve gerçeklik kazandırırken, eski çağların sırrıne bir yanıt arıyor.