1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Paranın Psikolojisi Pdf indir

Paranın Psikolojisi Pdf indir
0

Paranın Psikolojisi pdf indir, İş Ekonomi – Hukuk türünde kaleme alınan Paranın Psikolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Paranın Psikolojisi kitabı yazar Morgan Housel tarafından kaleme alınmıştır. Paranın Psikolojisi kitabı 312 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 14 x 21 ebatında olan Paranın Psikolojisi kitabın 1. Basım Scala Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Paranın Psikolojisi pdf oku, Paranın Psikolojisi PDF yandex, Paranın Psikolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Paranın Psikolojisi PDF Oku

“Finans hususunda pek az kişi Morgan Housel kadar güzel, yalın ve açık yazabilir.”
– DANIEL H. PINK
New York Times’ın en fazla satanlar listesindeki When, To Sell is Human, and Drive adlı kitabın yazarı

“Housel’ın gözlemleri genelde bir taşla iki kuş vuruyor: Hem önceden söylenmemiş, hem de doğru ve mantıklı şeyler dile getiriyor.”
– HOWARD MARKS
Oaktree Capital Management’ın kurucularından ve eş başkanı

“Karmaşık kavramları sürükleyici ve kolay anlaşılır bir anlatıya çevirebilen ender yazarlardan biri.”
– ANNIE DUKE
Thinking in Bets adlı kitabın yazarı

Para hususunda başarılı olmak, mutlaka bilgiyle ve balakalı olmakla alakalı bir mesele değildir. Nasıl davrandığınızla alakalıdir. Üstelik davranışı öğretmek zordur; gerçekten zeki insanlara bile. Para yönetimi, yatırım ve kurumsal karar alma süreçlerinin genelde çok sayıda matematik hesabı içerdiği, ne yapacağınızı net bir biçimde ortaya koyan veriler ve formüller temelinde hareket etmeyi gerektirdiği düşünülür. Lakin gerçek dünya çapında insanlar finansla alakalı kararlar alırken yalnızca tablolara bakmaz. Finansal kararlar genelde sofrada yahut bir toplantı odasında, birinin kendi hayat hikâyesinin, ona özgü dünya görüşünün, egonun, kibirin, pazarlamanın ve bazı enteresan motivasyon unsurlarının bir araya geldiği mekanlarda alınır. Ödüllü yazar Morgan Housel Paranın Psikolojisi’nde, bireylerin paraya ilişkin düşünce şekillerini ele alan 19 kısa hikâyeye yer veriyor ve yaşamın en mühim yönlerinden birisi olan para konusunu nasıl daha iyi anlayabileceğimize dair mühim dersler sunuyor.