1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi Pdf indir

Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi Pdf indir
0

Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi kitabı yazar Jim Al-Khalili Khalili tarafından kaleme alınmıştır. Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi pdf oku, Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi PDF yandex, Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi PDF Oku

Bilimin En Büyük Paradokslarına Etkileyici (Ve Eğlenceli) Bir Bakış.

Bilim insanları farklı zamanlarda aklın sınırlarını zorlayan sorular ortaya atarlar . Bir kedi bunun yanı sıra nasıl hem ölü hem de diri olabilir? Neden Aşil ne kadar bi hayli hızlı koşarsa koşsun bir tosbağayı geçemiyor? Bir insan nasıl ikizinden on yıl daha yaşlı olabilir?

Bilimin iletişimine yaptığı katkılardan dolayı İngiliz Kraliyet Akademisi tarafından madalyalandırılan Profesör Al-Khalili, bizleri adeta paradoksları yaratanların beynine sokacak kadar anlaşılır ve hünerli anlatımıyla, eğer doğru açıdan bakmayı başarırsak bu paradoksların çözülebileceğini gösteriyor. Bunu yaparken de Einstein’in zaman ve evren teorilerinden, kuantum dünyasından çıkma çiçeği burnunda fikirlere kadar insanın bilgi dağarcığına girmiş en mühim kuramlardan faydalanıyor.

Paradoks aklınızı bi hayli fazla zorlayacak bir kitap… ama bundan çok zevk alacaksınız.

“Al-Khalili sizi bilimin zirvelerine doğru yönlendiriyor, ama bunu öyle bir aldatıcı rahatlıkla yapıyor ki farkına vardığınızda kendinizi çoktan Schrödinger’in kedisine gözünüzü dikmiş, genişleyen evrene dalmış ve kuantum teorisi üzerine düşünür buluyorsunuz ve bundan bi hayli fazla zevk alıyorsunuz.”

Financial Times

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi