Edebiyat Kitapları

Palyaço’nun Günlüğü Pdf indir

Palyaço’nun Günlüğü pdf indir, Deneme/Yazın türünde kaleme alınan Palyaço’nun Günlüğü kitap ile ilgili özet bilgiler. Palyaço’nun Günlüğü kitabı yazar Cem Davran tarafından kaleme alınmıştır. Palyaço’nun Günlüğü kitabı 284 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,7 x 21,5 ebatında olan Palyaço’nun Günlüğü kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Palyaço’nun Günlüğü pdf oku, Palyaço’nun Günlüğü PDF yandex, Palyaço’nun Günlüğü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Palyaço’nun Günlüğü PDF Oku

“Ne zaman verdim bu ismi hatırlamıyorum. Palyaço’nun Günlüğü. Tahminen kırk beş senedir yazıyorum. Küçük ufak notlar. Bazı zaman tek satır, arada bir sayfalarca. Dağınık zaman dilimlerinden dağınık cümleler. Bir gün hepsine birden isim koymak telaşı kaplamış içimi. Hani çocuk dünyaya geldiktan sonra hemen ismini koymalı ya. Yaşasın, soluk alsın, evrende yeri olsun diye.”
Tiyatro sahneleri ve televizyon ekranlarından milyonlarca seyirciye ulaşıp sevgisini kazanan Cem Davran, yayımlanan ilk kitabı Palyaço’nun Günlüğü ile sevenlerini nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.
Palyaço’nun Günlüğü, oyunculuğa başlama macerasınden şimdilerde kapılarına kilit vurulan sahnelere, eski Beyoğlu sokaklarından Türkiye’nin yakın tarihine; kısacası Cem Davran’ın ilk gençliğinden bugüne tüm yaşam deneyimini anlatıyor.
Palyaço’nun Günlüğü, sıcacık üslubuyla okuyanların yüreğine dokunurken bin bir zorluk içinde kurulan sobalı evleri, eski kunduracıları, son oyun şakalarını, hoşgörü ve tahammül izleriyle bezeli eski mahallelerimizi hatırlatıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu