1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Özgürlüğün Geleceği Yoktur Pdf indir

Özgürlüğün Geleceği Yoktur Pdf indir
0

Özgürlüğün Geleceği Yoktur pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Özgürlüğün Geleceği Yoktur kitap ile ilgili özet bilgiler. Özgürlüğün Geleceği Yoktur kitabı yazar Cemal Baki Akal tarafından kaleme alınmıştır. Özgürlüğün Geleceği Yoktur kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2004 ile basılmıştır. ebatında olan Özgürlüğün Geleceği Yoktur kitabın Dost Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Özgürlüğün Geleceği Yoktur pdf oku, Özgürlüğün Geleceği Yoktur PDF yandex, Özgürlüğün Geleceği Yoktur PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Özgürlüğün Geleceği Yoktur PDF Oku

Edebiyatta Spinoza

Hayatı herhangi bir şeye inanarak anlamlandıranlar, onunla akıp giderken, özgür olduklarını düşünürler. Ondan bir anlam bulamayanlarsa Zorunluluk’un pençesine düştüklerine inanırlar. Bunlar için iki yol mevcuttur: Ümitsizce isyan etmek veya bilgenin özerkliğini seçmek.
Spinoza düşüncesi Zorunluluk içinde Özgürlük arayışıyla sanata ve özellikle edebiyata geniş kapılar açar: BORGES, BÜCHNER, CALVINO, CANETTI, CORTAZAR, FLAUBERT, GOETHE, HÖLDERLIN, MILLER, MURDOCH, TOLSTOY, TOURNIER, UNAMUNO ve diğerleri… Sisler ardındaki bir Spinoza düşüncesini farklı yollardan izlerler. Ama onun özgürleştirici bir düşünce olduğunda birleşirler.
Çünkü Spinoza onlara hep şu can alıcı soruyu sorar: Neden insanlar, adeta özgürlüklerinin ardındaymışçasına, hırsla köleliğe doğru koşarlar?
İçinde bulunduğu topluluğa, onun kaidelerina, değerlerine körü körüne boyun eğmektense eleştirel gözle bakabilen, aklı ve bedeni hareketsizleştiren bağları koparabilen her insan Spinoza’da, Spinoza’yı olmasa bile, kendini bulacaktır.
Zenginlik, Güç, Ün isteğinden ve tüm Tutkular’ından uzaklaşarak…

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2004

Dili: Türkçe
Yayınevi: Dost Kitabevi