1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Oyuncunun Oyunları Pdf indir

Oyuncunun Oyunları Pdf indir
0

Oyuncunun Oyunları pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Oyuncunun Oyunları kitap ile ilgili özet bilgiler. Oyuncunun Oyunları kitabı yazar Yoshi Oida Lorna Marshall tarafından kaleme alınmıştır. Oyuncunun Oyunları kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Oyuncunun Oyunları kitabın Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Oyuncunun Oyunları pdf oku, Oyuncunun Oyunları PDF yandex, Oyuncunun Oyunları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Oyuncunun Oyunları PDF Oku

“Doğuda öğretmenler asla ders vermez. En azından bizim anladığımız anlamda. Gerçek bir öğretmen asla açıklama yapmaz veya reçeteler sunmaz. Doğulu öğretmen sonsuz sabır ve sarsılmaz azimle neler başarılabileceğinin yaşayan örneğidir.
Doğu geleneğindeki hiçbir şey Batıya doğrudan uygulanamaz. Yoshi Oida’nın Avrupa’ya gelmesinin başlıca nedeni budur. Hakkında pek bir şey bilmediği bu yarıkürede ne gibi derslerle karşılaşacaktır? Bu arayışını kitaplarında cömertçe paylaşıyor bizimle. Yaşadığı zorlukları açıklıyor, geçmişte ve şimdilerde kendisine senelerca yol gösteren emsallari canlı çağrışımlarla aktarıyor. Bir metot vermekten kaçınıyor ve bir şey öğretmeye çalışmıyor. Bunun yerine, ait olduğu geleneğin bahşettiği özel anlayışla beslenen -düşleri, yenilgileri, idealleri ve keşifleriyle- bir çalışma gününü mizah ve alçakgönüllülükle hayata geçiriyor.
Ama kitabının adıyla bizi oyuna getiriyor. Aslını söylemek gerekirse ne bir oyun ne de bir açıklama var. Sadece tecrübeleri var. Asıl ders bu işte.”

Sayfa Sayısı: 118

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi