Ders Kitapları

Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi Pdf indir

Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi pdf indir, Sağlık türünde kaleme alınan Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi kitap ile ilgili özet bilgiler. Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi kitabı yazar Clarissa Willis tarafından kaleme alınmıştır. Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi kitabı 296 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16,5 x 23,5 ebatında olan Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi kitabın 1. Basım Platform Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi pdf oku, Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi PDF yandex, Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Otizm: Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklara Yaşam-Sosyal ve Dil Becerilerinin Öğretimi PDF Oku

Tüm bu çocukların farklı derecelerde otizm spektrum bozukluğu olduğundan, bu da onların diğer normal gelişim kaydeden çocuklara göre davranışlarını, iletişim becerilerini, başkaları ile etkileşime geçme şeklini ve de bazı durumlarda da öğrenme becerilerini etkilemektedir. Otizmin çaresi olmasa bile, burada bahse konu olan çocuklar gibi olanlar için umut mevcuttur.

Erken müdahale, tutarlı davranış bilimi yönetimi, dil ve konuşma Müdahale programları sayesinde, birden çok otizmli birey verimli bir hayat sürdürebilme olanağına sahip olabiliyor. Günümüzde otizmin nasıl tedavi edileceğine yönelik birden çok tedavi şekilleri mevcuttur. Bazı tedaviler kendi içinde çelişkiler içeriyor olsalar dahi, diğerleri senelera dayalı güvenilir bilimsel incelemelerin sonuçlarına dayanmaktadır. Lakin, uzman kişilerın çoğu her bir otizmli çocuğun benzersiz olduğu hususunda aynı fikirdeler. Ayrıca, bu çocukların kendilerine özgü bir düzüne zayıf ve kuvvetli yanlarının olduğunu, her bir çocuğun, spektrumun yelpazesinde herhangi bir yerde olabileceğini ve bunun da diğer çocuklara göre az çok belli başlı kişiliğistik özelliklere sahip olup olmadıklarını bakarak tespit edildiğini ileri sürmektedirler. Bu kitap, otizmi kolay bir dilde anlatmakla yetinmeyip, bununla birlikte otizm ile ilişkilendirilen kişiliğistik özellikleri ele alarak, otizmli çocukların okul öncesi zamanında bulundukları ortam için de yardımcı strateji önerileri sunmaya çalışacaktır.

Sanırım şu ifade, otizmi en iyi biçimde özetlemektedir, “Otizm bir İnsanın sahip olduğu bir şey değildir veya bir İnsanın içinde hapis olduğu bir “Kabuk“ta değildir. Otizmin arkasına saklanmış hiçbir normal çocuk yoktur. Otizm bir varoluş şeklidir.” (Jim Sinclair, 1993)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu