1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Othello Pdf indir

Othello Pdf indir
0

Othello pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Othello kitap ile ilgili özet bilgiler. Othello kitabı yazar William Shakespeare tarafından kaleme alınmıştır. Othello kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Othello kitabın Remzi Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Othello pdf oku, Othello PDF yandex, Othello PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Othello PDF Oku

Shakespeare uzmanı olan Bülent Bozkurt’un özenli çevirisi ve açıklayıcı sunuşuyla…

Othello ile Shakespeare’in öteki üç büyük tragedyası, Hamlet, Macbeth ve Kral Lear içinde mühim farklar mevcuttur. Othello, ne Lear gibi bir kral, ne Hamlet gibi bir prens, ne de Macbeth gibi kral olma ihtirası olan ve bu ihtirası gerçekleşen bir soylu. Othello yalnızca Venedik devletinin hizmetinde bir komutandır.

Othello, öteki üç büyük tragedyadan farklı olarak daha “dünyasal” bir oyundur. Ağırlıklı konuları, aşk, evlilik, kıskançlık ve kötülük üstünedir. Her dört tragedyada ortak olarak (genelde tragedya türünde ve özellikle Shakespeare’in tüm tragedyalarında olduğu gibi) farklı boyutlarıyla ölüm işlenmektedir.

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi