1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Otel İşletmeciliği Pdf indir

Otel İşletmeciliği Pdf indir
0

Otel İşletmeciliği pdf indir, Üniversite Ders Kitapları türünde kaleme alınan Otel İşletmeciliği kitap ile ilgili özet bilgiler. Otel İşletmeciliği kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Otel İşletmeciliği kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Otel İşletmeciliği kitabın Detay Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Otel İşletmeciliği pdf oku, Otel İşletmeciliği PDF yandex, Otel İşletmeciliği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Otel İşletmeciliği PDF Oku

Başlangıç dönemlerinde örneğin, Turizm Politikaları ve Planlaması, Turizm İşletmeciliği, Tanıtım ve Pazarlama yahut Turizm Psikolojisi gibi ders kitaplarının yerini; Turizme Giriş, Otel İşletmeciliği, Kat Hizmetleri, Destinasyon Yönetimi, Turizm Ekonomisi, Rezervasyon Sistemleri vb. dersler almaya başladı. Böylelikle, turizm sektöründeki gelişme ve değişimlere bağlı olarak, turizm eğitimi ile alakalı çok çeşitli konularda yazılmış kitaplar piyasa sunuldu. Bugün piyasada, Önbüro, Turizm Ekonomisi veya Genel Turizm ile alakalı çok sayıda kitap bulunmaktadır. Bu durum, turizm eğitiminin daha kaliteli olmasını beslerken, kitaplar içindeki rekabet, yazarları kitap yazımında daha iyiye zorlayacak bir gelişmedir.

Birçok turizm işletmeciliği yüksekokulunun müfredatında bulunan Otel İşletmeciliği dersi de bu gelişme neticesinde ortaya çıkmıştır ve bundan dolayı kitabın isminin otel ile sınırlı olmasına karar verilmiştir. Turizm ve otelcilik sektöründeki bi hayli hızlı gelişmeler dikkate alındığında bu kitaptaki bilgilerin de çok hızlı güncelliğini kaybedeceğini gözden uzak tutmamak, en kısa bir sürede yenilenmesi için belki de şimdiden çalışmalara başlamak gerekmektedir.

İçerik
1. Bölüm: Otelcilik Endüstrisi
2. Bölüm: Otel İşletmelerinde Yönetim
3. Bölüm: Otel İşletmelerinde İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY)
4. Bölüm: Otel İşletmelerinde Pazarlama
5. Bölüm: Otel İşletmelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi (MİY)
6. Bölüm: Otel İşletmelerinde Halkla İlişkiler
7. Bölüm: Otel İşletmelerinde Muhasebe
8. Bölüm: Otel İşletmelerinde Finansal Yönetim
9. Bölüm: Otel İşletmelerinde Odalar Bölümü Hizmetleri
10. Bölüm: Otel İşletmelerinde Yiyecek İçecek Hizmetleri Yönetimi

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Detay Yayıncılık