1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ortadoğu Mitolojisi Pdf indir

Ortadoğu Mitolojisi Pdf indir
0

Ortadoğu Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Ortadoğu Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Ortadoğu Mitolojisi kitabı yazar Samuel Henry Hooke tarafından kaleme alınmıştır. Ortadoğu Mitolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2002 ile basılmıştır. ebatında olan Ortadoğu Mitolojisi kitabın İmge Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ortadoğu Mitolojisi pdf oku, Ortadoğu Mitolojisi PDF yandex, Ortadoğu Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ortadoğu Mitolojisi PDF Oku

Ortadoğu Mitolojisi, öte yandan Klasik Yunan, Roma öte yandan Ortaçağ Batı mitolojisinin kökenlerinde yatan Ortadoğu mitolojilerinin birincil kaynaklarına inerek, mitolojinin tüm temalarını ve poblemlerinı özümleyen bir yapıt. Yapıtın iki bölümünün Musevi ve Hıristiyan mitoslarına ayrılması, kitabın, mitolojinin bunun yanında dinsel düşünüşün de köklerine inen bir nitelik kazanmasını sağlıyor.

Yapıtta, Yaratılış Mitosyarı, Dumuzi ile Inanna, Tufan Mitosları, Enki ile Ninhursag, Dumuzi ile Enkimdu, Gılgamış Mitosları, İştar’ın ölüler dünyasına inişi, Adapa Mitosu, Etana ile Kartal, Zu Mitosu, Kurtçuk ile Dişağrısı, Osiris Mitosları, Re Mitosları, Apophis’in öldürüşü, Nil Mitosları, Keret Efsanesi, Agat Efsanesi, Seher ile Selim, Nikkal ile Kathiralar, Ullikummis Mitosu, İlluyankas Mitosu, Kain ile Habil, Babil Kulesi Mitosu, Sodom ile Gomorra, Fısıh Mitosu, Epihani Mitosu, Yeşu Mitosu, Ahit Sandığı Mitosu, İlya ile Elişa, İsa’nın Doğuşu Mitosları, İsa’nın Dirilişi Mitosları yer alıyor.

Sayfa Sayısı: 267

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi