Pdf Kitap Arşivi

On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm Pdf indir

On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm kitap ile ilgili özet bilgiler. On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm kitabı yazar Onur Ataç tarafından kaleme alınmıştır. On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm kitabı 2. Hamur sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 208 ebatında olan On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm kitabın 11,5 x 17,5 Genç Destek tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm pdf oku, On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm PDF yandex, On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm PDF Oku

”Temiz fikirleriniz olsun istiyorsanız, onları gömlekleriniz kadar sık değiştirin.”
-Francis Picabia

Hayal kırıklığı içinde on iki öfkeli sanatçı…
On iki Dadaist!

Yaşadıkları dünyaya, savaşa, topluma, yokluğa, sanata ve çaresizliğe tepkililer. Tanık oldukları hatta kendilerinin de katılmak zorunda kaldıkları dünya savaşlarının yalnızca mal ve can kaybına yol açmadığını, geride kalanlar üzerinde de büyük ekonomik ve ruhsal yıkımlara yol açtığunu görüp yaşayan on iki anarşist…

Savaş mağduru bu asi çocuklar, yaşananlardan dolayı kırgındılar, üzgündüler. Yeteneklerini büyük bir öfkeyle sergilemek için bir araya gelmeye karar verdiler sonunda.

Otoriteye karşı duracaklar, herhangi bir öndere veya ideolojiye ihtiyaç duymadan burjuvazinin kirli sanatına meydan okuyarak o kirli sanatı yerle bir edeceklerdi.

Her şeyi yıkıp yeniden başlamak isteyenler için ilhamla ve umutla dolu bir yıkım rehberi…

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu