Felsefe Kitapları

Ömer Hayyam – Kader Çarkı Pdf indir

Ömer Hayyam – Kader Çarkı pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Ömer Hayyam – Kader Çarkı kitap ile ilgili özet bilgiler. Ömer Hayyam – Kader Çarkı kitabı yazar Sultan Tarlacı tarafından kaleme alınmıştır. Ömer Hayyam – Kader Çarkı kitabı 352 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Ömer Hayyam – Kader Çarkı kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ömer Hayyam – Kader Çarkı pdf oku, Ömer Hayyam – Kader Çarkı PDF yandex, Ömer Hayyam – Kader Çarkı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ömer Hayyam – Kader Çarkı PDF Oku

“Feleğin çarkı dönmeyecek madem muradımca, gökler ha yedi kat olmuş, ha sekiz, bana ne?”

Bu kitabı okurken “zaman-mekân-insan” ilişkisiyle yalnızca baş kahraman Ömer’i değil, aynı zamanın ruhunu koklamış, Ömer ile bunun yanı sıra yaşamış bireylerin yaşamöykülerini, ölümleri, savaşları, acıları öğrenecek; yıkımların ve işgallerin yanında yaşam dolu şehirlerin ruhunu koklayıp, eşsiz bir tarihsel zaman yolculuğuna çıkacaksınız.

Zaman-mekân-insan üçgeninde Ömer’in, Selçuklu Devleti’nin Türkçe konuşulan ve özgürlüklerin olduğu bölgesinde; tasavvuf ve mistisizmin ruhunda yeşermiş, korunmuş, büyümüş, çiçek açmış ve gelişmiş bir deha olduğunu hissedeceksiniz. Ömer Hayyam yalnızca bu gezegendeki akıl almaz yaşamın bilmeceleri karşısında şaşkınlığını ifade eden ve hüsrana uğramış bir şair olarak değil, karanlığın güçlerine karşı felsefi ve şiirsel olarak direniş gösteren de bir düşünürdür.

Bu kitap, Ömer ile ilgili yazılmış en geniş kapsamlı eserdir. Kitabın mesajı, Ömer’i tarihte hak ettiği o özel yere bir bütün olarak yerleştirmektir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu