1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Ölümün Anlamı Pdf indir

Ölümün Anlamı Pdf indir
0

Ölümün Anlamı pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Ölümün Anlamı kitap ile ilgili özet bilgiler. Ölümün Anlamı kitabı yazar Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. Ölümün Anlamı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Ölümün Anlamı kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ölümün Anlamı pdf oku, Ölümün Anlamı PDF yandex, Ölümün Anlamı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ölümün Anlamı PDF Oku

“Ölüm yaşama iradesinin ve daha da özelde onun için temel ve elzem olan bencilliğin tabiatın akışı içinde aldığı büyük tazirdir ve varoluşumuz için bir ceza olarak düşünülebilir.

Ölüm maddi-hissi hazla doğumun birleşip oluşturdukları düğümün acıyla sancıyla çözülmesidir; o şiddetli yıkımdır ve hakiki tabiatımızın temel hatasını dışarıdan haykırır: Büyük uyanıştır ölüm.”

Ölüm yaşamın neresinde? Hayat ölümün neresinde?

Ölümü yaşamın tam göbeğinden sürüp çıkarmanın ve başımızdan ustaca savuşturmanın en sofistike yollarını keşfetmek bize ve yaşadığımız dünyaya neye maloldu? Yaşadığımız yaşamı kendi ellerimizle cehenneme çevirdiğimizi artık en ayak direyiciler bile itiraf ederlerken, bu cehennemde ölümü yaşamın içinde tuttuğu yerden ve o yere bağlı olarak haiz olduğu ağırlıktan etmenin faturasını görmekte hâlâ ayak direyecek miyiz?

O halde ölümü yaptığımız hesaplarda sürekli olarak göz önünde bulundurmanın verimli yolu hangisidir? Kendi ölümümüzü büyük ve mühim bir hadiseye nasıl çevirebiliriz? Bir son kez değil, yaşamın kurucu oluşturucu bir parçası olarak ölüme dair canlı bir kavrayışa nasıl sahip olabiliriz?..

Ölümü tekrar yaşamın içine çekmenin bir yolunu mutlaka bulmalıyız.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 110

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları