Felsefe Kitapları

Ölüm ve Felsefe Pdf indir

Ölüm ve Felsefe pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Ölüm ve Felsefe kitap ile ilgili özet bilgiler. Ölüm ve Felsefe kitabı yazar Nur Küçük tarafından kaleme alınmıştır. Ölüm ve Felsefe kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2006 ebatında olan Ölüm ve Felsefe kitabın Ciltsiz İthaki Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ölüm ve Felsefe pdf oku, Ölüm ve Felsefe PDF yandex, Ölüm ve Felsefe PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ölüm ve Felsefe PDF Oku

Konu ölüm olduğu zaman, şakalerle derin içgörüler, zarif nüktelerle kasvetli düşünceler birbirine karışır; ölüm marazi bir konu olabilir, ama ölüm konulu sohbetler ve paylaşılan düşünceler kasvetten fazla neşe ve keyif üretme, yaşamın değerini arttırma ve dostluklar kurma olanağı taşır.

 

 

“Ölümü yalnızca bir olay olarak görüp önemsememizi isteyen felsefeciler bile, insan yaşamını doğru anlayıp onu doğru yaşamak için ölüme dair uygun bir anlayışa ulaşmanın kesinlikle çok mühim olduğunu arada bir yalnızca ima yoluyla olsa bile yine de vurgular… Gerçekten de, bu kitaptaki denemelerin birçoğuna göre ölümün anlam ve önemi, ölümün kendisi demek olan varoluşun sonlanması gibi tek bir olguda değil, daha ziyade zinde ve doyumlu bir insan yaşamını sağlayacak olanaklar ile ölüm olgusu içindeki ilişkide bulunacaktır.”

 

J. E. Malpas ve Robert C. Solomon tarafından hazırlanan Ölüm ve Felsefe’de bulacağınız başlıklardan bazıları:

-Ölümün İddia Edilen Önemsizliği Üzerine

-Ölüm ve İskelet

-Ölüm ve Aydınlanma

-Ölüm Fetişizmi, Marazi Tekbencilik

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu