1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi Pdf indir

Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi Pdf indir
0

Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi kitap ile ilgili özet bilgiler. Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi kitabı yazar John S. Allen tarafından kaleme alınmıştır. Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi pdf oku, Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi PDF yandex, Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Obur Zihin-Yiyeceklerle İlişkimizin Evrimi PDF Oku

Amerikalıların tat körlüğünün, hemen hemen 75 yıl öncesine kıyasla bugün biraz azalmış olduğu söylenebilir. Televizyon karşısına kurulup yemek yemenin büyüsü bozuldu, hemen herkes fast food’un aslında çok da iyi bir şey olmadığını kabul ediyor ve tüketiciler en işlenmiş paket gıdalar¬da bile bir nebze olsun kalite yahut doğallık arıyor. Amerika artık şöhret sahibi mutfak şeflerinin, gıda konulu yarışma programlarının, giderek çoğalan semt pazarlarının ve ömrünüz boyunca pişirebileceğinizden daha fazla tarif içeren yemek kitaplarının cirit attığı bir ülke.
Evrimsel biyoloji alanında çalışan antropolog John S. Allen, Obur Zihin’de yeme ve düşünme şekilimizin insan türünün kendine özgü doğal tarihini yansıttığı düşüncesinden yola çıkarak yiyeceklerle ilişkimizin evrimini araştı¬rıyor.
Çıtır yiyecekleri neden fazla severiz? Samoalı yolcular Yeni Zelanda’dan uçakla dönerken bununla birlikte en fazla hangi yiyeceklerden götürürdü? Yiyeceğin yaşamımızda oynadığı rol, kalorilerin ve besin öğelerinin ötesine nasıl geçti?

“John Allen, yeme alışkanlıklarımız ile ilgili yeni fikirler şöleni dü-zenlemek maksadıyla modern biyoloji ile evrimi harmanlıyor. Obur Zihin yiyeceklerin derin anlamı üstüne büyüleyici bir çalışma.”
Richard Wrangham,Catching Fire