1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Nutuk – Çizgi Roman Pdf indir

Nutuk – Çizgi Roman Pdf indir
0

Nutuk – Çizgi Roman pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Nutuk – Çizgi Roman kitap ile ilgili özet bilgiler. Nutuk – Çizgi Roman kitabı yazar Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınmıştır. Nutuk – Çizgi Roman kitabı 320 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 23 ebatında olan Nutuk – Çizgi Roman kitabın 1. Basım Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Nutuk – Çizgi Roman pdf oku, Nutuk – Çizgi Roman PDF yandex, Nutuk – Çizgi Roman PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Nutuk – Çizgi Roman PDF Oku

“Büyük Atatürk’ün Nutuk eserinin gençler için çizgi roman halinde sunulma düşüncesi güzel. Nutuk, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1927’de İstiklal Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluş senelerını Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerine altı gün boyunca okumasından yaşanan bir ‘res gestae’, bir otobiyografidir. Geniş kitlelere tavsiye edilir. Konulara giriş ve başlangıç için bu tür yayınlar gereklidir.”

İlber Ortaylı

“Nutuk Kurtuluş Savaşı’mızın ve Cumhuriyet’in en mühim belgesidir. Çocuklarımız bu metni okuyarak büyümeli.”

Zülfü Livaneli

“Saygıdeğer efendiler,

Sizi günlerce alıkoyan uzun ve ayrıntılı konuşmam, en sonunda, geçmişte kalmış bir dönemin hikâyesidir. Bunda, milletim için ve önümüzdeki zamanlarda çocuklarımız için dikkat ve uyanıklık sağlayabilecek bazı noktalar belirtebilmişsem, kendimi mutlu sayacağım.

Efendiler, bu konuşmamla, milli yaşamı bitmiş sanılan büyük bir milletin, bağımsızlığını nasıl kazandığını, bilim ve tekniğin en son esaslarına dayanan milli ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.

Bugün ulaştığımız sonuç, yüzsenelerdan bu yana çekilen milli felaketlerden doğan uyanışın ve bu sevgili vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir.

Bu sonucu, Türk gençliğine emanet ediyorum.”

Mustafa Kemal Atatürk