1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin Pdf indir

Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin Pdf indir
0

Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin kitap ile ilgili özet bilgiler. Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin kitabı yazar Victor Hugo tarafından kaleme alınmıştır. Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin pdf oku, Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin PDF yandex, Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Notre Dame’ın Kamburu-Kısaltılmış Metin PDF Oku

Esmeralda çok güzel, iyi kalpli ve dürüst bir genç kızdı. Geçimini sağlayabilmek için Paris sokaklarında keçisiyle gösteriler yapıyordu. O kadar güzeldi ki, gittiği her yerde bütün dikkatleri üzerinde topluyordu. Quasimodo ise doğuştan şanssızdı. Kimsenin istemediği hastalıklı bir bebekti. Büyüdüğünde o kadar çirkin biri olmuştu ki; kimse yüzüne bakmaz, onunla konuşmazdı. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, bir de sağırdı. Yan yana gelmeleri bile olabilecek görünmeyen bu iki birinin yollarının nasıl kesiştiğini anlatan Notre Dame’ın Kamburu, edebiyat tarihinin en etkileyici eserlerinden biridir.

Yayına girdiğindan bu yana bir çok sanat eserine ve özellikle de filme ilham kaynağı olan Notre-Dame’ın Kamburu ’nu her yönetmen farklı biçimde yorumlamıştır. Seyredeceğiniz veya seyrettiğiniz filmlerin sonlarında karakterlerin kaderlerinin farklı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Elinizdeki bu kısaltılmış metinde romanın orijinal akışı ve sonu korunmuş, karakterlerin kaderi yazarın tespit ettiği biçimde anlatılmıştır.